Policejní superman: 15 minut držel havarovanou dodávku na mostě

24.01.2018 - Vilém Koubek

Britský policista zřejmě zachránil život řidiči havarované dodávky: Pověsil se totiž vozu balancujícímu nad srázem na jedno z kol a vydržel tak až do příjezdu hasičů

„Jen jsem dělal svou práci,“ řekl policista Martin Willis poté, co patnáct minut držel havarované auto, aby nespadlo z mostu.
„Jen jsem dělal svou práci,“ řekl policista Martin Willis poté, co patnáct minut držel havarované auto, aby nespadlo z mostu.

Reklama

Scéna jako z napínavého filmu se naskytla policistovi Martinu Willisovi, když jako první dorazil na místo nahlášené dopravní nehody v Yorkshiru: Dodávka vyjela ze silnice, zastavila se na okraji srázu a balancovala na probouraných svodidlech, zatímco řidič zůstal zaklíněný uvnitř.

Willis ovšem při pohledu na vozidlo kymácející se v poryvech větru nezpanikařil a duchapřítomně se zavěsil za jedno z kol, aby vrak stabilizoval. Podle vlastních slov se pak už jen modlil, aby hasiči přijeli co nejdřív. Záchranná jednotka nakonec dorazila včas, nešťastného šoféra se podařilo vyprostit a z Willise se stal hrdina.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Sky News, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: SWNS

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zredukování počtu bizonů v parku je potřeba k udržení rovnováhy v tamním ekosystému a využití dobrovolníků je pro úřady levným způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout.

Zajímavosti

Podle vědců z Oxfordu neexistují žádné důkazy o souvislosti mezi používáním moderních technologií a duševním zdravím dospívajících.

Věda

Venuše na snímku zařízení WISPR, během třetího průletu Parker Solar Probe kolem Venuše.

Vesmír

Pařížané byli na zimní záplavy zvyklí, nečekali však, že roku 1910 dostanou tak obrovské rozměry. 

Historie

Britský generál Douglas Haig dokázal přežít válku v relativním dostatku - polní pošta mu doručovala lososí i tetřeví maso, kvalitní francouzská vína nebo třeba brandy.

Válka

Labyrint je symbolem mediteránu, a rovněž tvoří kamennou dominantu na dně lomu v Pavlíkově botanické zahradě.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907