Pomsta po 500 letech: Mexičtí revolucionáři plánují mírumilovný útok na Španělsko

02.05.2021 - Martin Reichman

Sedm mexických revolucionářů plánuje na dřevěné arše přeplout Atlantik a „mírumilovným způsobem napadnout Španělsko“

<p>Sedmičlenná výprava mexických revolucionářů, kteří hodlají přeplout Atlantik.</p>

Sedmičlenná výprava mexických revolucionářů, kteří hodlají přeplout Atlantik.


Reklama

Již zítra by měla na svou dlouhou pouť přes Atlantik vyrazit sedmičlenná posádka mexických zapatistů. Dva muži, čtyři ženy a transsexuálka Marijose hodlají vyplout na dřevěné bárce a po zdolání Atlantického oceánu „mírumilovným způsobem napadnout Španělsko“. Cílem akce má být připomínka 500. let od události, kdy Tenochtitlán – tehdejší hlavní město Aztécké říše, porazila španělská vojska.

Na rozdíl od událostí z roku 1521 nechtějí mexičtí vyslanci prolévat španělskou krev. Spokojí se prý s mírumilovným převzetím země a večírkem, který tento akt stvrdí. Místo, kterému se nyní říká „Evropa“, hodlají potomci hrdých Aztéků přejmenovat na „SLUMIL K´AJXEMK´OP“, což prý v překladu znamená „Země rebelů“.

Anexe lásky a objetí

Plán mírumilovné anexe počítá i s možností, že se svérázným revolucionářům nepodaří vystoupit na španělskou pevninu. V takovém případě jsou vyslanci připraveni se obrátit a plout zpět do Mexika. Bárka, která nese jméno „La Montaña“, má na svou cestu vyrazit během zítřka z karibského ostrova Isla Mujeres a během léta přistát ve španělském Vigu. Poté se výprava hodlá přesunout do Madridu, kam by měla dorazit 13. srpna, tedy přesně 500 let od pádu Tenochtitlánu. 

TIP: Nejbizarnější válečné konflikty: Válka kvůli zaběhlému praseti

Zda se bizarní výprava opravdu uskuteční, nebo jde jen o recesi, není úplně zřejmé. Potomci Emiliana Zapaty Salazara ale posílají Evropanům hned dva vzkazy. Tím prvním je hrdé oznámení: „Nepřemohli jste nás. Nadále vzdorujeme a bouříme se!“ Druhý vzkaz je určený nejen Evropanům, ale i vlastnímu prezidentovi Lópezi Obradorovi, který před časem vyzval Evropu a katolickou církev k omluvě za způsobená příkoří a zločiny, které doprovázely dobývání Ameriky. Podle rozverných zapatistů ale: „neexistuje žádný důvod, abyste nás žádali o odpuštění…“

Reklama

  • Zdroj textu:

    Enlace Zapatista

  • Zdroj fotografií:

    tiskové prohlášení Enlace Zapatista

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907