Pomsta po 500 letech: Mexičtí revolucionáři plánují mírumilovný útok na Španělsko

02.05.2021 - Martin Reichman

Sedm mexických revolucionářů plánuje na dřevěné arše přeplout Atlantik a „mírumilovným způsobem napadnout Španělsko“

<p>Sedmičlenná výprava mexických revolucionářů, kteří hodlají přeplout Atlantik.</p>

Sedmičlenná výprava mexických revolucionářů, kteří hodlají přeplout Atlantik.


Reklama

Již zítra by měla na svou dlouhou pouť přes Atlantik vyrazit sedmičlenná posádka mexických zapatistů. Dva muži, čtyři ženy a transsexuálka Marijose hodlají vyplout na dřevěné bárce a po zdolání Atlantického oceánu „mírumilovným způsobem napadnout Španělsko“. Cílem akce má být připomínka 500. let od události, kdy Tenochtitlán – tehdejší hlavní město Aztécké říše, porazila španělská vojska.

Na rozdíl od událostí z roku 1521 nechtějí mexičtí vyslanci prolévat španělskou krev. Spokojí se prý s mírumilovným převzetím země a večírkem, který tento akt stvrdí. Místo, kterému se nyní říká „Evropa“, hodlají potomci hrdých Aztéků přejmenovat na „SLUMIL K´AJXEMK´OP“, což prý v překladu znamená „Země rebelů“.

Anexe lásky a objetí

Plán mírumilovné anexe počítá i s možností, že se svérázným revolucionářům nepodaří vystoupit na španělskou pevninu. V takovém případě jsou vyslanci připraveni se obrátit a plout zpět do Mexika. Bárka, která nese jméno „La Montaña“, má na svou cestu vyrazit během zítřka z karibského ostrova Isla Mujeres a během léta přistát ve španělském Vigu. Poté se výprava hodlá přesunout do Madridu, kam by měla dorazit 13. srpna, tedy přesně 500 let od pádu Tenochtitlánu. 

TIP: Nejbizarnější válečné konflikty: Válka kvůli zaběhlému praseti

Zda se bizarní výprava opravdu uskuteční, nebo jde jen o recesi, není úplně zřejmé. Potomci Emiliana Zapaty Salazara ale posílají Evropanům hned dva vzkazy. Tím prvním je hrdé oznámení: „Nepřemohli jste nás. Nadále vzdorujeme a bouříme se!“ Druhý vzkaz je určený nejen Evropanům, ale i vlastnímu prezidentovi Lópezi Obradorovi, který před časem vyzval Evropu a katolickou církev k omluvě za způsobená příkoří a zločiny, které doprovázely dobývání Ameriky. Podle rozverných zapatistů ale: „neexistuje žádný důvod, abyste nás žádali o odpuštění…“

Reklama

  • Zdroj textu:

    Enlace Zapatista

  • Zdroj fotografií:

    tiskové prohlášení Enlace Zapatista

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Už dnes je Čína téměř bezhotovostní. Platba kartou či mobilem znamená pro uživatele větší pohodlí.

Zajímavosti

První marsovské město Nüwa by mohlo vzniknout v oblasti v Tempe Mensa.

Vesmír

Pokud by bylo potřeba dokumentovat, že kosatky sebou umí pořádně hodit, tato fotka by rozhodně mohla posloužit jako výmluvný důkaz.

Příroda

Katharine a Spencer prožili na hollywoodské poměry opravdu klidný a solidní románek.

Historie
Revue

Pozemská atmosféra na snímku z paluby ISS

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907