Popcornová pláž na Kanárských ostrovech je hitem Instagramu

09.12.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Fuerteventura je druhým největším ostrovem Kanárských ostrovů. Pochlubit se může dlouhým pobřežím, na kterém je více než 150 přírodních širokých pláží. V posledních letech se ostrov stal hitem sociálních sítí – může za to zvláštní zdejší atrakce – pláž, která vypadá, jako by byla celá pokrytá popcornem. Ve skutečnosti pochopitelně nejde o oblíbenou pochoutku z kukuřice. Bílý povrch tvoří schránky mořských korálů, obroušené působením mořské vody a písku na pobřeží. Zvláštní popcornovou pláž najdete v letovisku Corralejo, původní rybářské vesničce, která se během posledních let rozrostla v moderní a oblíbené turistické centrum.

  • Zdroj textu:

    Oddity Central

  • Zdroj fotografií: Reddit

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907