Popcornová pláž na Kanárských ostrovech je hitem Instagramu

09.12.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Fuerteventura je druhým největším ostrovem Kanárských ostrovů. Pochlubit se může dlouhým pobřežím, na kterém je více než 150 přírodních širokých pláží. V posledních letech se ostrov stal hitem sociálních sítí – může za to zvláštní zdejší atrakce – pláž, která vypadá, jako by byla celá pokrytá popcornem. Ve skutečnosti pochopitelně nejde o oblíbenou pochoutku z kukuřice. Bílý povrch tvoří schránky mořských korálů, obroušené působením mořské vody a písku na pobřeží. Zvláštní popcornovou pláž najdete v letovisku Corralejo, původní rybářské vesničce, která se během posledních let rozrostla v moderní a oblíbené turistické centrum.

  • Zdroj textu:

    Oddity Central

  • Zdroj fotografií: Reddit

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Autoportrét roveru Curiosity na náhorní plošině Naukluft na úpatí Mount Sharp.

Vesmír

Nesourodá dvojice z Pompejí zahynula strašnou smrtí v pyroklastickém mračnu.

Věda

Landwasserský viadukt je jednokolejný šestiklenbový zakřivený železniční viadukt, který se vine nad švýcarskou říčkou Landwasser a spojuje zastávky Alvaneu a Filisur. Na své jihovýchodní straně ústí do 216 metrů dlouhého Landwasserského tunelu. Viadukt navrhl Alexander Acatos a v letech 1901 až 1902 jej postavila firma Müller & Zeerleder. Stavba, která se nachází ve výšce přes tisíc metrů nad mořem, je 65 metrů vysoká a na délku měří 136 metrů. Od roku 2008 je viadukt součástí kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Revue

Situace zachycená na tomto snímku nebývá příliš často k vidění. Obrázek samice medvěda hnědého s mládětem na zádech má však logické vysvětlení.

Příroda

Interiér londýnské kavárny na přelomu 18. a 19. století. Ženská petice proti pití kávy vylíčila kafaře jako neschopné impotenty.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907