PowerWalk: Američtí vojáci testují nositelné generátory elektřiny

31.05.2016 - Stanislav Mihulka

Proč nosit do bitvy hromady baterií, když je možné si vyrábět elektřinu chůzí?


Reklama

Na bitevním poli dnešní doby se neobejdete bez elektřiny – například pro komunikaci, navigaci nebo optická zařízení. Když typický voják US Army vyráží na třídenní misi, tak si s sebou bere 7 až 9 kg baterií.

Pokud by si voják sám vyráběl elektřinu, podstatně by tím snížil svou závislost na zásobování, a také by si odlehčil vybavení. Na bojové misi se každý gram k dobru hodí.

TIP: Náhodný objev: Baterie s nanodrátky, které vydrží na celý život

Kanadská společnost Bionic Power ve spoupráci s americkou armádou vyvíjí osobní generátor elektřiny PowerWalk Kinetic Energy Harvester. Nosí se na kolenou a vojáci si s jeho pomocí mohou dobíjet baterie. Běžný chytrý telefon by PowerWalk dobil zhruba za 1 hodinu chůze obvyklou rychlostí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Bionic Power

  • Zdroj fotografií: Bionic Power

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907