Pozor, již přicházejí! Severovýchod USA brzy zaplaví miliardy cikád

20.04.2016 - Stanislav Mihulka

Larvy severoamerických cikád žijí dlouhé roky pod zemí. Po určité době hromadně dospívají a pak přichází invaze. Stane se tak i letos


Reklama

Severoamerickým cikádám rodu Magicicada se říká periodické. Žijí vždy 13 nebo 17 let, přičemž naprostou většinu svého života stráví jako larvy v zemi. Když dospějí, vylezou ven a po dobu 4 až 6 týdnů se jako dospělci snaží rozmnožit.

Právě tato vývojová etapa jejich života nastává letos. Jakmile se dostatečně oteplí, ve státech na severovýchodě USA - v Ohiu, New Yorku, Pensylvánii, Marylandu nebo Virginii vylezou ze země miliardy cikád. Jde o larvy, které se vylíhly v roce 1999. Odborníci očekávají, že na některých místech jich bude kolem 2 milionů na jednom hektaru.

Místní obyvatelé se už na cikády chystají a připravují celou řadu speciálních akcí, oslavy i upomínkové předměty. Zajímavý přírodní úkaz si totiž tradičně nenechá ujít množství turistů. Všichni ale také počítají s tím, že to bude velice hlučná záležitost. Miliony cikád zkrátka nelze přeslechnout.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Discovery News

  • Zdroj fotografií: Marg0marg, ML Frank/GraphicsCount.com / Wikimedia CommonsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907