Procházka v oblacích: Tajemná postava v 9 kilometrech nad zemí

21.01.2016 - Martin Reichman


Reklama

Během letu z Rakouska do Londýna se Nicku O'Donoghuenovi naskytla nevšední podívaná - z okna letadla zahlédl objekt, který připomínal lidskou postavu procházející se po mracích. Užaslý Nick nejprve upozornil na postavu vedle sedící pasažéry a poté ji duchapřítomně vyfotil mobilním telefonem. Na internetu se po zveřejnění snímků rozhořela vášnivá debata, pátrající po tom, co se vlastně Nickovi podařilo vyfotit. Přestože jde nejspíš o mračno a tím pádem „jen“ o zajímavý optický klam, část komentujících upozorňovala na nápadnou podobnost postavy s Železným obrem, kreslenou postavičkou ze stejnojmenného filmu. Sám Nick prohlásil, že mu postava ze všeho nejvíce připomínala známého maskota výrobce pneumatik - Michelin Mana.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Nick O'DonoghueDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bodamské jezero leží v nadmořské výšce 395,6 metrů a je třetí největší ve střední Evropě po Balatonu a Ženevském jezeře. (foto: Shutterstock)

Věda

Vilémovi patřilo 20 % rozlohy Anglie. Z dalších 55 % mu jeho „přátelé“ přispívali – navíc všude vybíral daně. A pořád měl své obří výnosné vévodství v Normandii. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Ectobius lapponicus – „náš“ evropský šváb rusec laponský. Je celkem běžný hlavně v lesích, občas v sadech nebo v zahradách. Objevuje se od května do září. (foto: © Marek Velechovský)

Příroda

Mlhovina CG 4 v souhvězdí Lodní záď je někdy přezdívána „Ruka boží“. Vědci podobné mlhoviny nazývají „kometární globule“, protože tvar jejich plynného oblaku připomíná kometu. (foto: National Optical Astronomy Observatory, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Evropská kosmická agentura (ESA) představila 23. listopadu 2022 nový tým astronautů pro vesmírný program. Je mezi nimi i Čech Aleš Svoboda (na nedatovaném archivním snímku). (foto: Profimedia)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907