Procházka v oblacích: Tajemná postava v 9 kilometrech nad zemí

21.01.2016 - Martin Reichman


Reklama

Během letu z Rakouska do Londýna se Nicku O'Donoghuenovi naskytla nevšední podívaná - z okna letadla zahlédl objekt, který připomínal lidskou postavu procházející se po mracích. Užaslý Nick nejprve upozornil na postavu vedle sedící pasažéry a poté ji duchapřítomně vyfotil mobilním telefonem. Na internetu se po zveřejnění snímků rozhořela vášnivá debata, pátrající po tom, co se vlastně Nickovi podařilo vyfotit. Přestože jde nejspíš o mračno a tím pádem „jen“ o zajímavý optický klam, část komentujících upozorňovala na nápadnou podobnost postavy s Železným obrem, kreslenou postavičkou ze stejnojmenného filmu. Sám Nick prohlásil, že mu postava ze všeho nejvíce připomínala známého maskota výrobce pneumatik - Michelin Mana.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Nick O'Donoghue

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907