Prospěšná nevrlost: Bručouni snáze překonají náročnější překážky

20.11.2016 - Vilém Koubek

Vstáváte ráno do práce s nechutí, nenávidíte svět a jste na všechny okolo sebe zlí? Podle britské studie je takový postoj k životu ve skutečnosti prospěšný!


Reklama

Vědci z University College London pod vedením Erana Eldara tvrdí, že pokud jsme náladoví a často nevrlí, ve skutečnosti tím děláme „něco pro sebe“. Na rozdíl od pozitivně nabitých lidí, kteří do okolí vyzařují energii a mnohdy zbytečně riskují, se nabručení jedinci stahují do sebe, neplýtvají silami a používají je pouze v případě potřeby. Dovedou se proto snáz přizpůsobit nečekaným situacím a překonají náročnější překážky.  

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907