První Američan se stal profesionálním nindžou: Bude bavit turisty na olympiádě

05.06.2016 - Martin Reichman

Když v japonské prefektuře Aiči před časem zveřejnili výzvu, že hledají skupinku nindžů, kteří by bavili turisty během olympiády v Tokiu v roce 2020, netušili, jaký bude mít inzerát dopad


Reklama

Nikdo nezmínil, že „oficiálním“ nindžou musí být Japonec a organizátory k jejich nelibosti doslova zavalily žádosti cizinců. Z celkově 235 přihlášených představovali celých 85 % právě uchazeči pocházející z jiných zemí.

Nejvíce překvapil organizátory výkon 29letého Američana Chrise O’Neilla, který ohromil dokonalostí svých akrobatických skoků a přemetů. Stane se tak jako první Američan v historii placeným japonským nindžou a zároveň součástí týmu, který kromě něj bude tvořit pět mužů a jedna žena. Nindžové se přitom tradičně vážou na dějiny Japonska, v jehož feudálním období patřili pro své vynikající bojové schopnosti k vyhledávaným špehům a vrahům. Měsíčně si O’Neill přijde na 180 tisíc jenů - tedy přibližně osmatřicet tisíc korun.

Chris O'Neil v akci

Reklama

  • Zdroj textu:

    japantimes.co.jp

  • Zdroj fotografií: The Japan Times Ltd.Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907