Původně adrenalinový koníček pomohl mladému Londýňanovi k práci snů

12.10.2016 - Zuzana Rychlá

Původně šlo o celkem nevinný koníček, byť poněkud jiného ražení než je sbírání známek. Jednadvacetiletého Jacoba Riglina z Londýna ze všeho nejvíce baví focení a pak také lezení. Kombinace těchto dvou zdánlivě nesourodých zálib dává dohromady tzv. rooftopping – fotografování ve výškách.

Své snímky, z nichž se běžným smrtelníkům točí hlava, uveřejňoval Jacob na Instagramu, kde si získal početné publikum. Mezi jeho nejoblíbenější destinace patří londýnské Canary Wharf, the Barbican, Square Mile a místa v okolí Tower Bridge.

TIP: Pohledem sebevraha: Snímky, z nichž se vám zatočí hlava

Jacobova talentu si po čase všimli „lovci hlav“ velkých nadnárodních společností a dnes za své fotografie pořízené z výškových budov po celém světě pobírá tučné honoráře.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, Instagram

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Jacob RiglinDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907