R2-D2 pro elektromobily: Volkswagen představil mobilní nabíjející roboty

31.12.2020 - Stanislav Mihulka

Praktické nabíjecí stanice s šikovnými roboty by mohly přispět k většímu rozšíření elektromobilů

<p>Prototyp nabíjecího robota s mobilní baterií.</p>

Prototyp nabíjecího robota s mobilní baterií.


Reklama

Společnost Volkswagen vsadila nejen na elektromobily, ale také na infrastrukturu, která je nutná pro jejich provoz. V jejich pojetí je i nabíjení elektromobilů zcela autonomní záležitostí. Před rokem Volkswagen zveřejnil koncept mobilního nabíjecího robota. Nedávno se stal realitou a Volkswagen představil jeho prototyp.

Mobilní nabíjecí robot se skládá ze dvou modulů. Prvním je velká baterie na kolech, kterou obsluhuje druhý modul – nabíjecí robot. Tento robot přiveze baterii k elektromobilu, připojí ji a po ukončení nabíjení ji zase odpojí a odveze zpět do nabíjecí stanice. Celý proces by měl být plně autonomní.

TIP: Mobilní nabíjecí stanice Porsche obslouží 10 elektromobilů Taycan najednou

Systém s mobilními nabíjecími roboty je navržený tak, aby řešil jednu z hlavních překážek pro větší rozšíření elektromobilů mezi lidmi, čili absenci potřebné infrastruktury pro nabíjení elektromobilů. Počet nabíjecích stanic se sice neustále zvyšuje, jejich počet má ale k ideálu stále daleko. Komplikované a drahé je především jejich zabudování do již existujících parkovišť a podobných míst. Roboti od Volkswagenu tak umožňují budovat praktické stanice pro rychlé nabíjení prakticky kdekoliv. V provozu by se tyto autonomní stanice měly objevit již v roce 2021.

  • Zdroj textu:

    Volkswagen

  • Zdroj fotografií: Volkswagen

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Viktor Emanuel II. se svou milenkou a druhou manželkou Rózou Vercellanovou. Ve výřezu jeho první žena Adelheid Rakouská.

Historie

Možnost pozorovat gorily na mýtinách, kam vycházejí hledat svoji oblíbenou potravu – vodní rostliny, je velmi vzácná.

Příroda

Většina mikroplastů v Arktidě původně pochází z praček na kontinentech kolem Atlantiku

Věda

Tzv. Brockenský přízrak poprvé popsal v roce 1780 německý vědec a teolog Johann Silberschlag. Objevil ho při letu balónem nad horou Brocken v německém pohoří Harz.

Revue

Mapa vznikla složením dat z několika družic měřících koncentrace aerosolu v atmosféře. Množství pevných či kapalných částeček ve vzduchu se určuje na základě změn viditelného a infračerveného světla.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907