Rekordní aukce: Kartička s Gretzkým se prodala za více než milion dolarů

Sběratelská kartička s hokejovou legendou Waynem Gretzkým z jeho nováčkovské sezony v NHL se prodala v online aukci za 1,29 milionu dolarů (28 milionů korun). Dosud nikdy cena za takový hokejový suvenýr nepřesáhla milionovou hranici.

13.12.2020 - Zuzana RychláKartička z roku 1979, kdy nejlepší hokejista všech dob zahájil v dresu Edmontonu kariéru v NHL, změnila majitele po čtyřech letech a její hodnota se téměř ztrojnásobila. Dosavadní majitel ji tehdy získal za 465 000 dolarů, a i to bylo maximum. V roce 2011 byla stejná relikvie prodána za 95 000 dolarů, což tehdy rovněž představovalo rekord.

TIP: Kanadský sběratel zaplatil za raritní tenisky 10 milionů

Sběratelská kartička zobrazující suverénně nejproduktivnějšího hráče NHL v dresu Oilers je jedním z pouhých dvou exemplářů, které znalci mezi více než 5 000 existujícími kopiemi ocenili nejvyšším možným stupněm zachovalosti. Aukční síň Heritage Auctions i proto předvídala, že její hodnota přesáhne poprvé milionovou hranici. „Tahle přes 40 let stará kartička přežívá v perfektním stavu a sběratelé po ní prahnou, protože je to to nejlepší z nejlepšího,“ konstatoval představitel aukční síně Chris Ivy.

 


Další články v sekci