Rekordní aukce: Kartička s Gretzkým se prodala za více než milion dolarů

13.12.2020 - Zuzana Rychlá

Sběratelská kartička s hokejovou legendou Waynem Gretzkým z jeho nováčkovské sezony v NHL se prodala v online aukci za 1,29 milionu dolarů (28 milionů korun). Dosud nikdy cena za takový hokejový suvenýr nepřesáhla milionovou hranici.


Reklama

Kartička z roku 1979, kdy nejlepší hokejista všech dob zahájil v dresu Edmontonu kariéru v NHL, změnila majitele po čtyřech letech a její hodnota se téměř ztrojnásobila. Dosavadní majitel ji tehdy získal za 465 000 dolarů, a i to bylo maximum. V roce 2011 byla stejná relikvie prodána za 95 000 dolarů, což tehdy rovněž představovalo rekord.

TIP: Kanadský sběratel zaplatil za raritní tenisky 10 milionů

Sběratelská kartička zobrazující suverénně nejproduktivnějšího hráče NHL v dresu Oilers je jedním z pouhých dvou exemplářů, které znalci mezi více než 5 000 existujícími kopiemi ocenili nejvyšším možným stupněm zachovalosti. Aukční síň Heritage Auctions i proto předvídala, že její hodnota přesáhne poprvé milionovou hranici. „Tahle přes 40 let stará kartička přežívá v perfektním stavu a sběratelé po ní prahnou, protože je to to nejlepší z nejlepšího,“ konstatoval představitel aukční síně Chris Ivy.

 

  • Zdroj textu:

    Heritage Auctions, ČTK

  • Zdroj fotografií: Heritage Auctions, Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Viktor Emanuel II. se svou milenkou a druhou manželkou Rózou Vercellanovou. Ve výřezu jeho první žena Adelheid Rakouská.

Historie

Možnost pozorovat gorily na mýtinách, kam vycházejí hledat svoji oblíbenou potravu – vodní rostliny, je velmi vzácná.

Příroda

Většina mikroplastů v Arktidě původně pochází z praček na kontinentech kolem Atlantiku

Věda

Tzv. Brockenský přízrak poprvé popsal v roce 1780 německý vědec a teolog Johann Silberschlag. Objevil ho při letu balónem nad horou Brocken v německém pohoří Harz.

Revue

Mapa vznikla složením dat z několika družic měřících koncentrace aerosolu v atmosféře. Množství pevných či kapalných částeček ve vzduchu se určuje na základě změn viditelného a infračerveného světla.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907