Rekordní aukce: Kartička s Gretzkým se prodala za více než milion dolarů

13.12.2020 - Zuzana Rychlá

Sběratelská kartička s hokejovou legendou Waynem Gretzkým z jeho nováčkovské sezony v NHL se prodala v online aukci za 1,29 milionu dolarů (28 milionů korun). Dosud nikdy cena za takový hokejový suvenýr nepřesáhla milionovou hranici.


Reklama

Kartička z roku 1979, kdy nejlepší hokejista všech dob zahájil v dresu Edmontonu kariéru v NHL, změnila majitele po čtyřech letech a její hodnota se téměř ztrojnásobila. Dosavadní majitel ji tehdy získal za 465 000 dolarů, a i to bylo maximum. V roce 2011 byla stejná relikvie prodána za 95 000 dolarů, což tehdy rovněž představovalo rekord.

TIP: Kanadský sběratel zaplatil za raritní tenisky 10 milionů

Sběratelská kartička zobrazující suverénně nejproduktivnějšího hráče NHL v dresu Oilers je jedním z pouhých dvou exemplářů, které znalci mezi více než 5 000 existujícími kopiemi ocenili nejvyšším možným stupněm zachovalosti. Aukční síň Heritage Auctions i proto předvídala, že její hodnota přesáhne poprvé milionovou hranici. „Tahle přes 40 let stará kartička přežívá v perfektním stavu a sběratelé po ní prahnou, protože je to to nejlepší z nejlepšího,“ konstatoval představitel aukční síně Chris Ivy.

 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Celkově téměř šedesát metrů vysoký obrys nahého muže s kyjem se nachází na svahu nedaleko obce Cerne Abbas, v jihoanglickém hrabství Dorset.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Sameček dudka spěchá nakrmit mláďata, která jsou i po opuštění hnízda nějakou dobu dokrmována.

Příroda
Věda

Křižáci v Sidónu zbudovali Mořský hrad a ve 13. století také Hrad svatého Ludvíka. Během křížových výprav bylo město několikrát dobyto a vydrancováno. Ve výřezu nalezené ostaky z masového hrobu.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907