Řešení pro Řecko? Ubytování běženců přímo na břehu moře

23.04.2016 - Stanislav Mihulka

Dočasné útočiště pro běžence vetknuté do útesů nad mořem by mohlo vyřešit řadu problémů na obou stranách


Reklama

Pokračující válka v Sýrii stále přiživuje největší humanitární krizi dnešní doby. Do pohybu se dala spousta lidí, kteří z nejrůznějších důvodů riskují cestu do Evropy.

Pohyb běženců po Evropě vyvolává celou řadu problémů a obav, které je nutné bezodkladně řešit. Řada z nich souvisí s tím, že náporu běženců v první linii čelí méně ekonomicky zdatné země, na jejichž území pak běženci žijí v neutěšených podmínkách.

Se zajímavým řešením nedávno přišel řecký architekt Spiros Koulias ze skupiny 360 Architects. Navrhl ambiciózní 22-patrovou budovu (SLICE) Refugee Hospitality Center, která by byla zapuštěná přímo do útesu nad mořem.

TIP: Architektura na pobřeží stojí za pozornost

Do těchto budov by vstupovali běženci, kteří by zde byli prověřeni a úředníci by rozhodli o jejich dalším osudu. Evropa by měla celý proces pod kontrolou a běženci by se nemuseli trmácet těžce zkoušeným Řeckem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Inhabitat, Spiros Koulias

  • Zdroj fotografií: Spiros Koulias, 360 Architects Studio

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907