Řešení pro Řecko? Ubytování běženců přímo na břehu moře

23.04.2016 - Stanislav Mihulka

Dočasné útočiště pro běžence vetknuté do útesů nad mořem by mohlo vyřešit řadu problémů na obou stranách


Reklama

Pokračující válka v Sýrii stále přiživuje největší humanitární krizi dnešní doby. Do pohybu se dala spousta lidí, kteří z nejrůznějších důvodů riskují cestu do Evropy.

Pohyb běženců po Evropě vyvolává celou řadu problémů a obav, které je nutné bezodkladně řešit. Řada z nich souvisí s tím, že náporu běženců v první linii čelí méně ekonomicky zdatné země, na jejichž území pak běženci žijí v neutěšených podmínkách.

Se zajímavým řešením nedávno přišel řecký architekt Spiros Koulias ze skupiny 360 Architects. Navrhl ambiciózní 22-patrovou budovu (SLICE) Refugee Hospitality Center, která by byla zapuštěná přímo do útesu nad mořem.

TIP: Architektura na pobřeží stojí za pozornost

Do těchto budov by vstupovali běženci, kteří by zde byli prověřeni a úředníci by rozhodli o jejich dalším osudu. Evropa by měla celý proces pod kontrolou a běženci by se nemuseli trmácet těžce zkoušeným Řeckem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Inhabitat, Spiros Koulias

  • Zdroj fotografií: Spiros Koulias, 360 Architects StudioDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907