Riskantní ozdoba: Mladý muž s tetováním podlehl infekci mořskou bakterií

05.06.2017 - Stanislav Mihulka

Chcete se koupat v moři hned po tetování? Raději si zkontrolujte pojištění

Tetování -<p>Koupání brzy po tetování se příliš nevyplácí</p>
Tetování -

Koupání brzy po tetování se příliš nevyplácí


Reklama

Jednatřicetiletý muž si zaplaval v Mexickém zálivu a stálo ho to život. Jeho nové tetování se stalo vstupní branou pro vzácnou, ale velmi nebezpečnou masožroutskou infekci bakterie, která žije v mořské vodě.

Muž si nechal tetovat pravé lýtko. Pak neuposlechl obecně známých doporučení lékařů, aby se lidé po tetování pár týdnů nekoupali. Zaplaval si ve vlnách pouhých pět dní po tetování a bylo to pro něj naposledy.

Nejprve to začalo horečkou, zimnicí a zarudnutím kůže kolem tetování. Pak kůže pacienta zfialověla a objevily se děsivé veliké puchýře. Lékaři pojali podezření na bakterie druhu Vibrio vulnificus, které žijí v teplých příbřežních vodách oceánu a jsou příbuzné původci cholery.

TIP: Smrt z oceánu: Muže z Marylandu zabila vzácná infekce mořské bakterie

Podezření se potvrdilo a pacienta se rozvinula otrava krve a septický šok, který znamenal ohrožení života. Muž ho přežil, pár týdnů se jeho stav zlepšoval, ale pak se najednou dramaticky zhoršil. Nakonec zemřel kvůli komplikacím s játry, selhání ledvin a poškození kůže na ranách způsobených bakteriemi.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: CC0 Public Domain

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907