Robot zahradník pečuje o rostliny a ostřeluje nežádoucí vetřelce

20.10.2017 - Stanislav Mihulka

Chtěli byste zahradníka s infračerveným čidlem a bezdrátovým připojením, který by zároveň dokázal ochránit zahradu před nežádoucími vetřelci?

GardenSpace - Robotický zahradník se postará o zahradu
GardenSpace - Robotický zahradník se postará o zahradu

Reklama

Crowdfundingový web Kickstarter představil kampaň pro financování vývoje robotického zahradníka GardenSpace. Plánovaná novinka má být robot, který automaticky sleduje, zalévá a také chrání pěstované rostliny. Umí ale i něco navíc…

Robotického zahradníka stačí poslat na zahradu, připojit k domácí WiFi síti, nastavit ho, a pak už se o všechno postará sám. Robota pohání zabudovaná baterie, kterou nepřetržitě dobíjí solární panel na povrchu robota.

TIP: Co pomůže proti přemnoženému jmelí? Herbicidová puška!

Na začátku ještě robot potřebuje informaci, kde jsou na zahradě jaké rostliny. Pak se propojí s údaji o počasí a sestaví plán pro zalévání rostlin. Robot rovněž hlídá aktuální stav rostlin pomocí infračerveného senzoru. S pohybovým detektorem dokáže zachytit přítomnost nežádoucích vetřelců, například králíků. Toho pak zažene proudem vody, aniž by došlo k jeho zranění.

Pokud bude crowdfundingová kampaň úspěšná, měl by se robot prodávat za 399 dolarů (něco přes 8 700 Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Kickstarter

  • Zdroj fotografií: GardenSpaceDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907