Reklama


Robot zahradník pečuje o rostliny a ostřeluje nežádoucí vetřelce

20.10.2017 - Stanislav Mihulka

Chtěli byste zahradníka s infračerveným čidlem a bezdrátovým připojením, který by zároveň dokázal ochránit zahradu před nežádoucími vetřelci?

GardenSpace - Robotický zahradník se postará o zahradu
GardenSpace - Robotický zahradník se postará o zahradu

Reklama

Crowdfundingový web Kickstarter představil kampaň pro financování vývoje robotického zahradníka GardenSpace. Plánovaná novinka má být robot, který automaticky sleduje, zalévá a také chrání pěstované rostliny. Umí ale i něco navíc…

Robotického zahradníka stačí poslat na zahradu, připojit k domácí WiFi síti, nastavit ho, a pak už se o všechno postará sám. Robota pohání zabudovaná baterie, kterou nepřetržitě dobíjí solární panel na povrchu robota.

TIP: Co pomůže proti přemnoženému jmelí? Herbicidová puška!

Na začátku ještě robot potřebuje informaci, kde jsou na zahradě jaké rostliny. Pak se propojí s údaji o počasí a sestaví plán pro zalévání rostlin. Robot rovněž hlídá aktuální stav rostlin pomocí infračerveného senzoru. S pohybovým detektorem dokáže zachytit přítomnost nežádoucích vetřelců, například králíků. Toho pak zažene proudem vody, aniž by došlo k jeho zranění.

Pokud bude crowdfundingová kampaň úspěšná, měl by se robot prodávat za 399 dolarů (něco přes 8 700 Kč).

  • Zdroj textu:

    Kickstarter

  • Zdroj fotografií: GardenSpace

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Raději se držte na severu

Bogota, Kolumbie

Hlavní a zároveň nejlidnatější kolumbijské město Bogota si sice v poslední době na poli kriminality polepšilo, ale násilné činy pod taktovkou narkomafie z něj stále činí jedno z nejnebezpečnějších měst světa. Hrozbou jsou také časté exploze bomb. V srpnu 2010 zde vybuchla před budovou kolumbijské rozhlasové stanice Caracol Radio bomba umístěná v automobilu. Ten samý rok v říjnu se podařilo odvrátit další bombový útok, jehož cílem měla být budova Národního správního centra. I přes veškerou snahu úřadů jsou zde stále rozšířené únosy civilistů, přičemž únosci pak za jejich propuštění požadují po vládě peníze. Není se tak čemu divit, že nejen Bogota, ale i celá Kolumbie má jednu z nejvyšších úrovní zločinnosti na světě. Pokud se už ale v tomto turisty často navštěvovaném městě ocitnete, snažte se držet v jeho severní části – ta je totiž mnohem bezpečnější než jižní část Bogoty. 

Zajímavosti

Granáty F-1 se dodávaly v bedničkách po 20 kusech

Válka

Vytrvalostní cvičení posiluje tělo i ducha

Věda

Souhvězdí Hydry tvoří 17 hvězd. Z České republiky ho nejlépe spatříme v dubnu

Vesmír
Vesmír

Ženy ve středověku neměly lehké postavení

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907