Ruby: Nová čokoláda vypadá a chutná jako žádná jiná

15.09.2017 - Stanislav Mihulka

Rubínová čokoláda není ani hořká, ani mléčná, ani bílá

Ruby -<p>Rubínová čokoláda s plodem kakaovníku</p>
Ruby -

Rubínová čokoláda s plodem kakaovníku


Reklama

V dnešní době existují v podstatě tři základní typy čokolády. Hořká čokoláda, mléčná čokoláda, a pak bílá čokoláda, která se k předchozím dvěma přidala asi před 80 lety. Teď se to ale změní.

Švýcarská společnost Barry Callebaut v těchto dnech představila zcela nový, tedy čtvrtý typ čokolády. Říkají jí rubínová čokoláda (anglicky ruby chocolate) a má specifickou vůni a chuť, která ji odlišuje od dosavadních tří typů čokolád.

TIP: Alarmující objev: Mlsným mužům hrozí ve zvýšené míře deprese a úzkosti

Podle společnosti Barry Callebaut je rubínová čokoláda produktem mnoha let náročného vývoje, na němž se podíleli vědci německé Jacobsovy univerzity v Brémách. Odborníci chuť nové čokolády popisují jako „ani hořká, ani mléčná, ani sladká, ale taková, která se pohybuje mezi bobulovitou chutností a svádivou hladkostí“.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Barry Callebaut

  • Zdroj fotografií: Barry Callebaut

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907