Slámové sochy z japonských polí: To nejlepší z letošního ročníku rýžového umění

09.10.2017 - Zuzana Rychlá

Po rýžové sklizni zůstávají na japonských polích hromady slámy. Tamní obyvatelé je však nepálí – místo toho z nich vyrábějí působivé sochy

Jakmile zemědělci dostanou ze stébel rýži, ponechají je na polích napospas přírodě. V japonské prefektuře Niigata nicméně vzešli z řad obyvatel umělci, kteří ze zemědělských zbytků vytvářejí jedinečné skulptury. Vedle kombajnů proto na místních strništích můžete potkat také dinosaury, obří kobry, nosorožce nebo bojovné kraby. Zpočátku spontánní akce dala vzniknout festivalu s názvem Wara Art Festival, který se v Niigatě koná za podpory Musashino umělecké univerzity již devátým rokem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Wara Art Festival, Facebook

  • Zdroj fotografií: Wara Art MatsuriDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907