Smrádek sbalený na cesty: Německá pošta musela být evakuována kvůli kousku ovoce

01.09.2020 - Vilém Koubek

Policisté evakuovali německou poštu, protože si mysleli, že z jednoho balíčku uniká nebezpečný plyn. V krabici však nalezli smrdutý durian


Reklama

Tragikomická situace vypukla poté, co si jeden z pracovníků pošty v německém Schweinfurtu stěžoval na podivný zápach, kvůli němuž upadal do mdlob. Když podobné příznaky postihly také další zaměstnance, rozvířily se spekulace, zda se mezi balíčky nenachází teroristická zásilka s nebezpečným plynem.

TIP: V Indonésii začali prodávat plody nejsmrdutějšího ovoce světa

Na pobočku dorazila policie i hasiči, všichni pracovníci se dočkali ošetření a podezřelý balíček byl pečlivě ohledán: Místo nádobky s jedovatou látkou se však v krabičce nacházelo tropické ovoce durian, proslulé zničujícím odérem, kvůli němuž se v mnoha zemích nesmí jíst v hotelech nebo převážet hromadnou dopravou. Bavorský výjezd se tak naštěstí obešel bez vážnější dohry. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Obrazec dlouhý 37 metrů s jasně viditelnými liniemi o tloušťce mezi 30 a 40 centimetry představuje kočku s natočenou hlavou. Vědci jeho vznik datují do let 200 až 100 před naším letopočtem.

Zajímavosti

Ledovec Silvretta ve švýcarských Alpách. Odborníci odhadují, že do konce století zmizí 95 procent ze současných čtyř tisíc alpských ledovců.

Věda

Čingischán byl vůči nepřátelům nemilosrdný. Ti, kteří se vzdali, však mohli očekávat shovívavost.

Zajímavosti

Solar Orbiter má panely s rozpětím 18 metrů a váží 1,8 tuny. Na palubě nese deset měřicích přístrojů a okolo Slunce bude obíhat do roku 2027.

Vesmír

Slovenský prezident Jozef Tiso s Adolfem Hitlerem.

Historie

Vyvolávací cena státovky je jeden milion korun. „Odhaduji, že se její cena může vyšplhat až na čtyřnásobek,“ uvádí Aleš Kohout spolumajitel aukční společnosti. Naposledy se ve veřejné nabídce tato bankovka objevila v květnu 1994 a vydražila se za 280 000 Kč. 

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907