Smrádek sbalený na cesty: Německá pošta musela být evakuována kvůli kousku ovoce

01.09.2020 - Vilém Koubek

Policisté evakuovali německou poštu, protože si mysleli, že z jednoho balíčku uniká nebezpečný plyn. V krabici však nalezli smrdutý durian


Reklama

Tragikomická situace vypukla poté, co si jeden z pracovníků pošty v německém Schweinfurtu stěžoval na podivný zápach, kvůli němuž upadal do mdlob. Když podobné příznaky postihly také další zaměstnance, rozvířily se spekulace, zda se mezi balíčky nenachází teroristická zásilka s nebezpečným plynem.

TIP: V Indonésii začali prodávat plody nejsmrdutějšího ovoce světa

Na pobočku dorazila policie i hasiči, všichni pracovníci se dočkali ošetření a podezřelý balíček byl pečlivě ohledán: Místo nádobky s jedovatou látkou se však v krabičce nacházelo tropické ovoce durian, proslulé zničujícím odérem, kvůli němuž se v mnoha zemích nesmí jíst v hotelech nebo převážet hromadnou dopravou. Bavorský výjezd se tak naštěstí obešel bez vážnější dohry. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

 Jak dostát svým závazkům? Pomůže vhodná strava, nebo je nutno přikročit k razantnějším úpravám? (ilustrace: Midjourney AI, CC0)

Historie

Pitva mumifikovaného bizona ze Sibiře, odborníky ze Severovýchodní federální univerzity v Jakutsku. (foto: NEFU Press Service, Svetlana PavlovaCC BY-SA 4.0)

Věda

Z nacisty obsazeného Československa odešel Emil Boček v 16 letech. Zúčastnil se bojů o Francii, poté v Británii vstoupil do RAF, kde působil jako mechanik. Letecký výcvik absolvoval v Kanadě a od roku 1944 se v řadách československé 310. stíhací perutě v britském letectvu na spitfirech účastnil vzdušných bojů. (foto: Profimedia)

Válka

Uran a jeho měsíce zřejmě skrývají nejedno tajemství. (foto: Wikimedia Commons, NASACC0)

Vesmír
Revue

Článek zpochybňující zavedené představy o tradicích italské gastronomie vzbudil v Itálii velký ohlas. (foto: Unsplash, amirali mirhashemianCC0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907