SpaceX chce v příštím roce vyslat k Měsíci dvojici turistů

28.02.2017 - Martin Reichman

Po dlouhých 46 letech se k Měsíci vrátí lidé. Elon Musk chce v příštím roce vyslat na oběžnou dráhu našeho souputníka dvojici turistů

Turisté míří k Měsíci -<p>SpaceX byla oslovena dvěma soukromými osobami, aby pro ně příští rok připravila výlet kolem Měsíce. Již zaplatili značnou zálohu. </p>
Turisté míří k Měsíci -

SpaceX byla oslovena dvěma soukromými osobami, aby pro ně příští rok připravila výlet kolem Měsíce. Již zaplatili značnou zálohu. 


Reklama

Ještě během letošního roku by měly začít fyzické a psychické testy obou potenciálních astronautů (jejich jména SpaceX nezveřejnila) a také počáteční fáze jejich tréninku. Let samotný by měl v ideálním případě proběhnout ještě ke konci roku 2018. Kosmická loď Crew Dragon by zřejmě měla letět v autonomním režimu, astronauti by tedy nemuseli podstoupit složitý pilotní výcvik, budou opravdu pouze obyčejnými turisty. K Měsíci je ponese nosná raketa Falcon Heavy. 

„Stejně jako astronauti mise Apollo i tito lidé budou cestovat do vesmíru a ponesou si naději a sny celého lidstva, poháněni univerzálním lidským duchem objevitelství,“ oznámila ve svém nejnovějším prohlášení společnost SpaceX.

  • Zdroj textu:

    SpaceX

  • Zdroj fotografií: SpaceX

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vzkaz konzervativnímu náboženskému režimu.

Zajímavosti

Sklady lodí v Herculaneu, kde řadu lidí potkala hrozná smrt

Věda

Zakladatel řádu Ignác z Loyoly

Historie

Detailní pohled odhaluje zřetelné tektonické lomy, které naznačují, že na Enceladu v minulosti docházelo a možná i stále dochází k velkým, jednosměrným posunům obrovských ledových ploch.

Vesmír

Izraelská stíhačka Mirage v muzeu izraelského letectva

Válka

Vakcína proti chřipce v pilulce by měla být na trhu během příštích 5 let.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907