Reklama


Šplhající medvídek: Mýval zvládl výstup na pětadvacetipatrový mrakodrap

14.06.2018 - Zuzana Rychlá

Hitem internetu se stal mýval, který vyšplhal desítky metrů po fasádě pětadvacetipatrového mrakodrapu UBS Tower v americkém Saint Paulu. Zvíře se dostalo až na vrchol budovy

<p>Zvíře bylo poprvé spatřeno v pondělí ve výklenku budovy. Pracovníci údržby se snažili mývalovi pomoci provizorním žebříkem, zvíře se ovšem vyděsilo a šplhalo po kancelářské budově vzhůru.</p>

Zvíře bylo poprvé spatřeno v pondělí ve výklenku budovy. Pracovníci údržby se snažili mývalovi pomoci provizorním žebříkem, zvíře se ovšem vyděsilo a šplhalo po kancelářské budově vzhůru.


Reklama

V úterý odpoledne začal svět sledovat mývalův horolezecký výkon na sociálních sítích. Lidé se obávali, zda zvíře strastiplnou cestu na vrchol zvládne. James Gunn, režisér filmu Strážci galaxie, ve kterém jednu z hlavních rolí hraje mýval, dokonce nabídl 1000 dolarů na záchrannou akci.

Novináři Evan Frost a Tim Nelson z minnesotského rádia MPR komentovali horolezecký výkon na Twitteru. Před konečným výstupem na střechu se zvíře chvíli pokoušelo dostat dolů, což sledovali diváci s notnou dávkou úzkosti. „Bylo to srdcervoucí,“ řekl Nelson BBC. „Nedokázali jsme si představit, jak to pro něj nakonec skončí.“  Mrakodrap nemá žádné balkóny a jeho okna nejdou otevírat. Pracovníci v kancelářích tak mohli jedině sledovat snahu zvířete uniknout z mrakodrapu.

Ve středu v půl třetí ráno mýval budovu konečně zdolal. Pracovníci odchytu nastražili na střeše mrakodrapu pasti a do jedné z nich se zvíře chytilo. Podle BBC zatím není jasné, jestli jde o samici, nebo o samce. Mývalové se vyskytují v USA běžně, často v uličkách prohrabávají odpadky.

  • Zdroj textu:

    USA Today, BBC, ČT

  • Zdroj fotografií: Twitter

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Víc než devítimilionová metropole leží asi 80 km od ústí Temže do Severního moře.

Cestování
Věda

Mezi knihami, které nechal Koniáš spálit, byla literatura bludná, pověrečná i nemravná

Historie
Vesmír

Robotičtí úhoři budou pracovat v Severním moři

Věda

Plamenomety nasadily do boje také jednotky Freikorpsu

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907