Reklama


Šplhající medvídek: Mýval zvládl výstup na pětadvacetipatrový mrakodrap

14.06.2018 - Zuzana Rychlá

Hitem internetu se stal mýval, který vyšplhal desítky metrů po fasádě pětadvacetipatrového mrakodrapu UBS Tower v americkém Saint Paulu. Zvíře se dostalo až na vrchol budovy

<p>Zvíře bylo poprvé spatřeno v pondělí ve výklenku budovy. Pracovníci údržby se snažili mývalovi pomoci provizorním žebříkem, zvíře se ovšem vyděsilo a šplhalo po kancelářské budově vzhůru.</p>

Zvíře bylo poprvé spatřeno v pondělí ve výklenku budovy. Pracovníci údržby se snažili mývalovi pomoci provizorním žebříkem, zvíře se ovšem vyděsilo a šplhalo po kancelářské budově vzhůru.


Reklama

V úterý odpoledne začal svět sledovat mývalův horolezecký výkon na sociálních sítích. Lidé se obávali, zda zvíře strastiplnou cestu na vrchol zvládne. James Gunn, režisér filmu Strážci galaxie, ve kterém jednu z hlavních rolí hraje mýval, dokonce nabídl 1000 dolarů na záchrannou akci.

Novináři Evan Frost a Tim Nelson z minnesotského rádia MPR komentovali horolezecký výkon na Twitteru. Před konečným výstupem na střechu se zvíře chvíli pokoušelo dostat dolů, což sledovali diváci s notnou dávkou úzkosti. „Bylo to srdcervoucí,“ řekl Nelson BBC. „Nedokázali jsme si představit, jak to pro něj nakonec skončí.“  Mrakodrap nemá žádné balkóny a jeho okna nejdou otevírat. Pracovníci v kancelářích tak mohli jedině sledovat snahu zvířete uniknout z mrakodrapu.

Ve středu v půl třetí ráno mýval budovu konečně zdolal. Pracovníci odchytu nastražili na střeše mrakodrapu pasti a do jedné z nich se zvíře chytilo. Podle BBC zatím není jasné, jestli jde o samici, nebo o samce. Mývalové se vyskytují v USA běžně, často v uličkách prohrabávají odpadky.

  • Zdroj textu:

    USA Today, BBC, ČT

  • Zdroj fotografií: Twitter

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ústřední zpravodajská služba (Central Intelligence Agency) s polem působnosti ve špionáži byla založena v roce 1947.

Zajímavosti

Kvůli špatnému zdravotnímu stavu, jenž mu znemožňoval narukovat, se stal v roce 1941 redaktorem BBC.

Historie
Zajímavosti

Díky svému apetitu rostla Mléčná dráha hlavně na počátku své existence.

Vesmír

Skalní brána na ostrůvku Ko Khai

Příroda

Duel mezi Projectem Debater a Danem Zafrirem

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907