SpotMini: Pořiďte si nového robotického pomocníka do domácnosti

24.06.2016 - Stanislav Mihulka

Šikovný robot od Boston Dynamics uklidí nádobí do myčky a přinese drink k televizi


Reklama

Společnost Boston Dynamics vyrazila z bitevního pole do domácnosti. Jejich nový čtyřnohý robot SpotMini vám klidně přinese drink k televizi.

SpotMini je menší a tišší nežli roboti, které Boston Dynamics vyvíjejí pro armádu. Může se pohybovat v místnosti plné lidí, pod stolem i po schodišti. Když uklouzne po banánové slupce nebo něčem podobném, tak se SpotMini zase zvedne a všechny čtyři.

TIP: Boston Dynamics představili nového humanoidního robota Atlase

SpotMini váží necelých 30 kg a není vybaven žádnou hydraulikou. Funguje do značné míry autonomně, jen v těch nejvíce složitých úkolech potřebuje instrukce od svého lidského pána.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Boston Dynamics

  • Zdroj fotografií: Boston Dynamics

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907