Stačí přidat tlak a vodní paprsek elegantně rozřízne téměř vše

15.04.2016 - Stanislav Mihulka

Když na to přijde, i voda dovede být pěkně ostrá.Stroje řezající vodním paprskem dovedou podivuhodné věci


Reklama

Pramínek vody vypadá na první pohled neškodně. Pokud se ale dostatečně natlakuje a ještě se přidá brusivo, řeže jako laserový paprsek.

Řezání vodním paprskem je vlastně v mnoha věcech lepší než laser. Jde totiž o studený řez, při kterém nedochází k rozpálení řezaného materiálu.

TIP: Ani lasery ale nejsou úplně bez šance

Na YouTube nedávno vznikl kanál Cut In Half, kde je k vidění rozřezání spousty běžných věcí vodním paprskem Omax Abrasive Waterjet, v němž voda tryská pod tlakem přes 4 tisíce atmosfér. Tohle zařízení řeže rychlostí 4,5 metrů za minutu.

  • Zdroj textu:

    Business Insider, Cut In Half

  • Zdroj fotografií: Cut In Half

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907