Štastný nález: V čínském zverimexu objevili nový druh kraba

29.09.2016 - Stanislav Mihulka

Návštěva obchodu se zvířaty se vyplatila. Vědci tam našli doposud neznámého kraba

Nový krab -<p>Obchodování s kraby přispělo k objevu nového druhu</p>
Nový krab -

Obchodování s kraby přispělo k objevu nového druhu


Reklama

Obchody se zvířaty mohou ukrývat podivuhodné věci. Přesvědčili se o tom čínští vědci, když navštívili jeden takový obchod u pobřeží jižní Číny.

Nalezli tam kraba, který je ihned zaujal svým nápadným rudo-oranžovým zbarvením. Badatelé se rozhodli kraba zakoupit a dobře udělali. Odebrali mu vzorek DNA, část DNA přečetli, a sekvenci poté porovnali s dostupnými databázemi.

TIP: Překvapení na exkurzi. Studenti objevili nového korýše v přístavu

Výsledky analýz potvrdily prvotní podezření, že jde o doposud nepopsaný druh, a dokonce i nový rod kraba. Nově objevený živočich dostal jméno Yuebeipotamon calciatile, které odkazuje na to, že žije poblíž vápencových jezírek.

Reklama

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Hsi-te Shih / ZookeysDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Naši předkové kočky využívali skutečně všestranně. (foto: PexelsCC0)

Historie

Polar Bear 81 

autor: Bob Chiu | čestná zmínka v kategorii: Cesty a dobrodružství

Každý rok mezi říjnem a listopadem se lední medvědi vydávají k zamrzlému Hudsonovu zálivu v Kanadě za potravou. Ve stejné době tam proto turistické agentury vozí zájemce v otevřených nákladních vozech, aby se mohli k šelmám přiblížit doslova na dosah. (foto: SIPA, Bob Chiu)

Revue

Sovětská obrana byla velmi propracovaná a zahrnovala i mnoho linií zákopů a protitankové opěrné punkty. Zde vidíme sovětské vojáky s kulometem Maxim. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Světlé šmouhy (v pravé části) jsou dobře patrné na snímku pořízeném satelitem Landsat 8 ze 4. dubna 2015. (foto: NASA Earth Observatory, CC0)

Věda

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907