Stovky šimpanzů z laboratoří se chystají do předčasného důchodu

05.05.2016 - Stanislav Mihulka

Biomedicínské experimenty na šimpanzích nejsou populární a šimpanzi proto odejdou do výslužby


Reklama

Americké úřady v posledních letech změnily svůj názor na používání primátů v biomedicínském výzkumu. V důsledku toho se teď musejí přemístit stovky šimpanzů, kteří vyrostli v laboratořích.

Počátkem léta se 220 šimpanzů z New Iberia Research Center (NIRC) Louisianské university v Lafayette začne přesouvat do rezervace Blue Ridge v Georgii o rozloze 135 hektarů. Nepůjdou tam všichni najednou, jejich přesun by měl probíhat několik let.

TIP: Šimpanzi by mohli vařit. Chytří jsou na to dost

Do Afriky se šimpanzi z laboratoří nejspíš nikdy nepodívají, situace je tam pro ně kritická. Své životy dožijí v rezervaci Blue Ridge, kde by si měli vytvořit dlouhodobé sociální skupiny.

Reklama

  • Zdroj textu:

    IFL Science, AP

  • Zdroj fotografií: Thomas Lerch / Wikimedia CommonsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907