Studenti veřejných škol v New Yorku budou mít školní obědy zdarma

08.09.2017 - Martin Reichman

Přes milion newyorských školáků se může nově těšit na bezplatné školní obědy

Obědy zdarma pro všechny -<p>Veřejné školy v New Yorku navštěvuje přibližně 1,1 milionu studentů, přičemž až 75 % z nich žije v chudobě. </p>
Obědy zdarma pro všechny -

Veřejné školy v New Yorku navštěvuje přibližně 1,1 milionu studentů, přičemž až 75 % z nich žije v chudobě. 


Reklama

Více než milionu studentům veřejných škol v New Yorku začal včera nový školní rok. A pro mnoho z nich to bude poprvé, kdy si budou moci ve škole dopřát plnohodnotný oběd. Veřejné školy v New Yorku navštěvuje přibližně 1,1 milionu studentů, přičemž až 75 % z nich žije v chudobě. Velká část rodin si tak nemůže dovolit platit svým dětem obědy, přestože jedna porce vychází na necelé 2 dolary.

Podle newyorské radní Carmen Fariña je mezi studenty mnoho takových, kteří ve škole raději hladoví, než aby přiznali, že na oběd nemají peníze. Nejen jim nyní vyšla vstříc radnice a všem studentům veřejných škol od letošního roku nabízí obědy zcela zdarma. New York se tak připojil k Bostonu, Chicagu, Detroitu a Dallasu, kde podobné opatření platí již nějakou dobu.

Radní neočekávají, že nové opatření bude mít významný dopad na veřejné rozpočty. Stát New York totiž před nedávnem změnil systém vyplácení nejrůznějších podpor a sociálních dávek směrem k jejich lepší adresnosti.

  • Zdroj textu:

    The New York Times

  • Zdroj fotografií: The New York Times

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců bychom se při hledání mimozemského života měli zaměřit především na exoplanetyu oranžových trpaslíků.

Vesmír

V prvních letech vládnutí to rozhodně žádná selanka nebyla – roku 1853 se císaře neúspěšně pokusil zabít maďarský nacionalista.

Historie

Diego Velázquez: Vévoda Olivares na koni

Obraz Vévoda Olivares na koni (1634) od španělského malíře Diega Velázqueze upozorňuje na stoupající hladiny světových oceánů.

Revue

Jeffersonův dům vznikl jako plantážnické sídlo.

Zajímavosti

Málokdy se stává, aby člověk pod hladinou moře viděl tolik langust pohromadě. Tady jimi bylo okolí stoletého vraku doslova přecpáno

Příroda

Autonomní kabina projektu CAPRI.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907