Studenti veřejných škol v New Yorku budou mít školní obědy zdarma

08.09.2017 - Martin Reichman

Přes milion newyorských školáků se může nově těšit na bezplatné školní obědy

Obědy zdarma pro všechny -<p>Veřejné školy v New Yorku navštěvuje přibližně 1,1 milionu studentů, přičemž až 75 % z nich žije v chudobě. </p>
Obědy zdarma pro všechny -

Veřejné školy v New Yorku navštěvuje přibližně 1,1 milionu studentů, přičemž až 75 % z nich žije v chudobě. 


Reklama

Více než milionu studentům veřejných škol v New Yorku začal včera nový školní rok. A pro mnoho z nich to bude poprvé, kdy si budou moci ve škole dopřát plnohodnotný oběd. Veřejné školy v New Yorku navštěvuje přibližně 1,1 milionu studentů, přičemž až 75 % z nich žije v chudobě. Velká část rodin si tak nemůže dovolit platit svým dětem obědy, přestože jedna porce vychází na necelé 2 dolary.

Podle newyorské radní Carmen Fariña je mezi studenty mnoho takových, kteří ve škole raději hladoví, než aby přiznali, že na oběd nemají peníze. Nejen jim nyní vyšla vstříc radnice a všem studentům veřejných škol od letošního roku nabízí obědy zcela zdarma. New York se tak připojil k Bostonu, Chicagu, Detroitu a Dallasu, kde podobné opatření platí již nějakou dobu.

Radní neočekávají, že nové opatření bude mít významný dopad na veřejné rozpočty. Stát New York totiž před nedávnem změnil systém vyplácení nejrůznějších podpor a sociálních dávek směrem k jejich lepší adresnosti.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The New York Times

  • Zdroj fotografií: The New York Times

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907