Superjachta na vodíkový pohon pro ekologicky smýšlející miliardáře

05.10.2021 - Martin Reichman

Australské studio Sorgiovanni Designs představilo svůj nejnovější koncept superjachty pro miliardáře, kteří si chtějí vylepšit své ekologické reference


Reklama

Nová vodíková superjachta ZeRO dostala do vínku mimořádně efektivní tvar trupu. 96 metrů dlouhé plavidlo je tak podle jejího autora Sama Sorgiovanniho schopné kombinovat vysokorychlostní plavbu s dlouhým dojezdem běžnou cestovní rychlostí. O pohon se starají nejmodernější vodíkové nádrže, palivové články a elektrické motory spolu s bateriovým úložným systémem. 

TIP: Inspirována labutí: Italská superjachta Avanguardia za 11 miliard

Ekologické plavidlo je ale stále především hračkou pro movité klienty – superjachtě tak nechybí nejmodernější vybavení, bazén nebo třeba výsuvný heliport se skládací kvadrokoptérou.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií:

    Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

V tradiční koridě jsou přesně určené nástroje, které má matador k dispozici. V první fázi se používají kopí varas a pláštěnka capote, v další pak barevné tyče s háky banderillas. V závěrečné části přichází ke slovu muleta, meč espada či dýka puntilla.

Historie

Expert ochrany přírody připravuje sterilizační šipky pro hrochy v Kolumbii

Věda

Hladina kyslíku v atmosféře podstatně vzrostla, až když před 2,5 miliardami let na Zemi konečně poklesla intenzita „deště meteoritů“.

Vesmír

Tato stíhačka Ki-43 se dochovala v leteckém muzeu v americké Pimě.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907