Svazovací pistole BolaWrap: Policisté v USA dostanou novou nesmrtící zbraň

07.12.2019 - Stanislav Mihulka

Policisté v USA a v dalších zemích dostanou do své výzbroje novou nesmrtící zbraň – svazovací pistole BolaWrap dokáže pachatele zneškodnit na vzdálenost více než sedmi metrů

<p>BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru</p>

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru


Reklama

Policisté některých zemí mohou při zásahu proti nebezpečným pachatelům volit mezi smrtícími zbraněmi a nesmrtícími prostředky. Účinnou alternativu představují například tasery. Ale i zásah taserem je dost bolestivá a někdy i život ohrožující zkušenost. Arizonská společnost Wrap Technologies teď přichází s novinkou, kterou je svazovací pistole.

BolaWrap 100 je zařízení velikosti elektrického holicího strojku, které pohání baterie. Do svazovací pistole se nabíjí zásobník na jedno použití, který obsahuje výmetnou nálož a 2,4 metry dlouhé kevlarové lanko, co má na obou koncích úchytné kovové háčky. Pokud má policista problém s podezřelým, který se buď snaží uniknout, nebo naopak policistu napadnout, stačí tasit BolaWrap a vypálit na podezřelého. Při zaměřování přitom pomáhá zabudovaný zelený laser.

TIP: Nesmrtící novinka v osobní obraně: Pepřová pistole Salt

Když uživatel svazovací pistole stiskne spoušť, BolaWrap vypálí lanko rychlostí 156 metrů za sekundu. Do vzdálenosti 7,6 metrů by lanko mělo jednou až trojitě svázat zasaženou osobu. Když je to nutné, nabití nového zásobníku s lankem trvá asi 3 až 8 sekund. Od minulého roku tuto nesmrtící zbraň testují bezpečnostní složky USA i dalších zemí. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Rakev z doby bronzové se skrývala v hliněné mohyle až do roku 1921, kdy ji archeologové vykopali. Nahoře vizualizace, jak mohla dívka vypadat chvíli před tím, než se s ní její blízcí naposledy rozloučili.

Zajímavosti
Věda

Balkánská „Niagara“ – vodopády Kravica.

Příroda

Chvost komety se objevuje až v blízkosti Slunce.

Vesmír

Iulia Agrippina mladší a Livia Drusilla (vpravo). Dvě travičky z časů starověkého Říma.

Zajímavosti

Spisovatel pečlivě budoval svou image dobrodruha. Vpravo Karel May (1842–1912) jako Old Shatterhand, vlevo na snímku z roku 1905.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907