Svazovací pistole BolaWrap: Policisté v USA dostanou novou nesmrtící zbraň

07.12.2019 - Stanislav Mihulka

Policisté v USA a v dalších zemích dostanou do své výzbroje novou nesmrtící zbraň – svazovací pistole BolaWrap dokáže pachatele zneškodnit na vzdálenost více než sedmi metrů

<p>BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru</p>

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru


Reklama

Policisté některých zemí mohou při zásahu proti nebezpečným pachatelům volit mezi smrtícími zbraněmi a nesmrtícími prostředky. Účinnou alternativu představují například tasery. Ale i zásah taserem je dost bolestivá a někdy i život ohrožující zkušenost. Arizonská společnost Wrap Technologies teď přichází s novinkou, kterou je svazovací pistole.

BolaWrap 100 je zařízení velikosti elektrického holicího strojku, které pohání baterie. Do svazovací pistole se nabíjí zásobník na jedno použití, který obsahuje výmetnou nálož a 2,4 metry dlouhé kevlarové lanko, co má na obou koncích úchytné kovové háčky. Pokud má policista problém s podezřelým, který se buď snaží uniknout, nebo naopak policistu napadnout, stačí tasit BolaWrap a vypálit na podezřelého. Při zaměřování přitom pomáhá zabudovaný zelený laser.

TIP: Nesmrtící novinka v osobní obraně: Pepřová pistole Salt

Když uživatel svazovací pistole stiskne spoušť, BolaWrap vypálí lanko rychlostí 156 metrů za sekundu. Do vzdálenosti 7,6 metrů by lanko mělo jednou až trojitě svázat zasaženou osobu. Když je to nutné, nabití nového zásobníku s lankem trvá asi 3 až 8 sekund. Od minulého roku tuto nesmrtící zbraň testují bezpečnostní složky USA i dalších zemí. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907