Syrová vejce a samota: Nejstarší žena světa prozrazuje recept na dlouhověkost

15.06.2016 - redakce 100+1


Reklama

Emma Morano se narodila 29. listopadu 1899, má tedy 116 let, a je tak nejstarší ženou světa – její „předchůdkyně“ Susannah Mushatt Jonesová zemřela letos 12. května. Také Emma se samozřejmě stále setkává s otázkou, jaký má na dlouhověkost recept. Stařenčina odpověď vás možná překvapí: Denně sníst tři vejce – z toho dvě syrová – a k nim trochu syrového mletého masa.

TIP: Výhodnější geny: Odhalené tajemství dlouhověkosti

Podivnou dietu prý dodržuje od dvaceti let, kdy jí diagnostikovali chudokrevnost, a podle lékařů je na svůj věk nebývale zdravá. Druhý způsob, jak ošálit smrt, představuje podle Emmy nezávislost: V roce 1938 opustila svého manžela, který ji fyzicky týral, a od té doby žije spokojeně jen sama pro sebe.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když v roce 2014 obsadili bojovníci Islámského státu Mosul, nikdo nevěřil, že se dokážou udržet u moci. Každý rok přesto dokázal vydělat přes 18 miliard korun. Daně vybíral až do poslední chvíle před svým zánikem.

Zajímavosti

Prvorepubliková akcie společnosti Kolben a Daněk

Historie

Palebné přepady kaťuší byly pro Němce překvapením, výbuchy a charakteristický ječivý zvuk raket doplňovaly, zvlášť v noci, světelné efekty.

Válka
Věda

Návrh designu systému TRAuma Care In a Rucksack (TRACIR)

Věda

V rámci druhu jsou k vidění jedinci s modrým nebo zelenomodrým kovovým zbarvením.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907