Syrová vejce a samota: Nejstarší žena světa prozrazuje recept na dlouhověkost

15.06.2016 - redakce 100+1


Reklama

Emma Morano se narodila 29. listopadu 1899, má tedy 116 let, a je tak nejstarší ženou světa – její „předchůdkyně“ Susannah Mushatt Jonesová zemřela letos 12. května. Také Emma se samozřejmě stále setkává s otázkou, jaký má na dlouhověkost recept. Stařenčina odpověď vás možná překvapí: Denně sníst tři vejce – z toho dvě syrová – a k nim trochu syrového mletého masa.

TIP: Výhodnější geny: Odhalené tajemství dlouhověkosti

Podivnou dietu prý dodržuje od dvaceti let, kdy jí diagnostikovali chudokrevnost, a podle lékařů je na svůj věk nebývale zdravá. Druhý způsob, jak ošálit smrt, představuje podle Emmy nezávislost: V roce 1938 opustila svého manžela, který ji fyzicky týral, a od té doby žije spokojeně jen sama pro sebe.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pochod žen v roce 1915 v New Yorku. K volbám zde mohly dámy poprvé v listopadu 1918.

Historie

Léčba eboly bude náročná i s fungujícími léky

Věda

Hřebčín v Kladrubech je nejstarším nepřetržitě fungujícím místem svého druhu na světě.

Zajímavosti

Brokovnice TP-82, která byla u ruských kosmonautů součástí tzv. balíčku pro přežití, měla pod dvouhlavní ještě třetí hlaveň, jež mohla vystřelit signalizační náboj.

Vesmír

Nažka pocházející z rozšířené trvalky – hlaváče fialového (Scabiosa columbaria). Snímek slouží zároveň jako srovnání dvou metod mikroskopie. Nalevo je obrázek ze světelného mikroskopu, který je ve skutečných barvách a působí „živěji“, napravo je dobarvený snímek z elektronového mikroskopu, který na rozdíl od prvního poskytuje větší množství detailů a hloubku ostrosti. (Autor: Viktor Sýkora)

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907