Tak trochu jiná mapa: Země proti měsícům, planetkám a kometám

02.11.2017 - Martin Reichman

Pevnina na naší planetě tvoří jen necelou třetinu jejího povrchu. Jak by ale Země vypadala ve srovnání s ostatními tělesy Sluneční soustavy?


Reklama

TIP: Pokřivený svět map: Jak velká by byla Česká republika na rovníku?

Pevnina na naší planetě tvoří jen necelou třetinu jejího povrchu. Jak by ale Země vypadala ve srovnání s ostatními tělesy Sluneční soustavy? Odpověď na tuto otázku nabízí poněkud neobvykle pojatá mapa Randalla Munroa. Kromě planet, které disponují pevným povrchem, nabízí Randallovo srovnání zajímavý pohled i na další tělesa Sluneční soustavy – měsíce, planetky a komety.

Reklama

  • Zdroj textu:

    XKCD.com

  • Zdroj fotografií: Randall MunroeDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907