Tenisky Michaela Jordana se vydražily za jeden a půl milionu dolarů

01.11.2021 - Zuzana Rychlá

Michael Jordan už basket nějaký ten pátek nehraje, jeho jméno však stále táhne. Potvrdilo se to i při aukci jeho tenisek, která proběhla minulou neděli v Las Vegas.


Reklama

Červenobílé tenisky značky Nike Air Ship, v nichž Michael Jordan nastupoval ve své nováčkovské sezoně v Chicago Bulls roku 1984, byly vydraženy v síni Sotheby’s za pohádkovou částku. Věhlasný sběratel Nick Fiorella za ně zaplatil 1 472 000 amerických dolarů (v přepočtu zhruba 32 milionů korun). 

TIP: Rekordní aukce: Kanadský sběratel zaplatil za raritní tenisky 10 milionů

Sportovní obutí bývalé superstar, jež ukončila kariéru v roce 2003, se rázem stalo nejdražším sběratelským kouskem svého druhu v historii. Prodej překonal cenu za další Jordanův pár, v němž odehrál v roce 1985 exhibiční zápas v Itálii. Za ty sběratel zaplatil „jen“ 615 tisíc dolarů (13 milionů korun). Zcela nejdražšími teniskami ale Jordanův vydražený pár není. Boty rapera Kanyeho Westa se při dubnové soukromé akci prodaly za 1,8 milionu dolarů.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907