Tesla kontra Apple. Jaká nás čeká budoucnost s elektromobily?

10.06.2016 - Stanislav Mihulka

Budou se za pět let na silnicích potkávat elektromobily Tesla a Apple, nebo se prosadí tradiční automobilky?


Reklama

Šéf Tesla Motors Elon Musk podle všeho vidí blízkou budoucnost elektromobilů jako souboj mezi Teslou a společností Apple. Nedávno se nechal slyšet, že v Apple se sice opozdili se startem jejich tajného projektu elektromobilu, Apple to prý ale dožene a kolem roku 2020 budou vyrábět elektromobily ve velkém.

Zároveň s tím Musk tak trochu provokativně poznamenal, že Tesla bude v té době produkovat 1 milion elektromobilů ročně. Není ostatně tajemstvím, že usilují o dosažení prodeje 500 tisíc automobilů ročně v roce 2018.

Podle komentáře časopisu Business Insider se ale Musk zásadně plete. Jednak prý přeceňuje momentální schopnosti Tesly vyrábět automobily ve velkém. Nikdy se jim zatím nepovedlo prodávat elektromobily podle očekávání. Neznamená to, že by v Tesle nedělali skvělá auta. Jde o to, že zatím moc nezvládají průmyslovou produkci.

TIP: Startup Faraday Future spouští stavbu továrny na luxusní elektromobily

Druhým Muskovým špatným odhadem je podle Business Insideru představa, že jejich největším konkurentem v automobilech bude za pár let Apple. Mnohem více starostí prý budou mít se zavedenými výrobci automobilů, kteří jsou už dnes velmi dobří v tom, co dělají.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Business Insider

  • Zdroj fotografií: Tesla Motors

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907