10+1 tip na výlet: Seznamte se s nejkrásnějšími hrady a zámky Evropy

04.07.2016 - Martin Reichman


Reklama

Milujete hrady, zámky a další historické památky? Přestože lze Česko považovat za ráj středověkých památek, není od věci rozšířit si obzory. Nedaleko našich hranic se totiž nacházejí skutečné architektonické skvosty.

Fotogalerie: Tipy (nejen) na léto: Deset nejhezčích hradů a zámků

Prohlédněte si 11 nejkrásnějších evropských hradů v působivém ultra HD rozlišení z ptačí perspektivy. Video zachycuje slovinské hrady Blejski a Predjamský, chorvatský Dvigrad, rakouské hrady Hohenwerfen, Ehrenberg a zříceninu Landskron nedaleko Villachu, portugalský Almourol, anglický Blenheimský palác, skotský hrad Stalker, ukrajinský Chotynský hrad a pohádkový zámek Neuschwanstein v Bavorsku. 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907