Tiskárna ve spreji může udělat graffiti umělce úplně z každého

27.01.2016 - Stanislav Mihulka

SprayPrinter dovede vykouzlit graffiti podle vzoru v chytrém telefonu


Reklama

Leckdo z nás by si asi chtěl vyzkoušet, jaké to je být mistrem graffiti. Chce to ale talent. Teď se objevil systém SprayPrinter, který funguje jako tiskárna ve spreji. Jeho vynálezce Mihkel Joala zkombinoval technologii konzole Nintendo Wii s extrémně rychlými elektromagnetickými ventily moderních spalovacích motorů.

Stačí přijít ke zdi nebo jiné vhodné ploše, připravit si předlohu v chytrém telefonu, umístit telefon na podstavec tak, aby jeho kamera viděla na místo, kam se bude sprejovat, vzít SprayPrinter do ruky a pustit se do práce.

Elektromagnetický ventil se otevře 200 krát za sekundu, což znamená, že SprayPrinter může za sekundu nasprejovat až 200 obrazových bodů. Aplikace SprayPrinter v chytrém telefonu sleduje pohyby tiskárny díky její svítící LEDce a přesnost si hlídá pomocí akcelerometru a gyroskopu telefonu. Tvoření efektních graffiti nikdy nebylo snazší.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, SprayPrinter

  • Zdroj fotografií: SprayPrinterDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907