Titul nejošklivějšího psa letos získal olysalý nalezenec z Arizony

V soutěži o titul nejošklivějšího psa na světě si letos vítězství připsal olysalý nalezenec z Arizony, sedmnáctiletý kříženec Pan Smíšek.

28.06.2022 - Zuzana Rychlá a ČTKMajitelka Pana Smíška (Mr. Happy Face), muzikantka Jeneda Benallyová, psího veterána z útulku adoptovala teprve před rokem a tvrdí, že do rodiny přinesl radost, i když mu veterinář zpočátku předpovídal jen pár týdnů života.

„Byl tam jeden hodně starý pes se zdravotními problémy a dostala jsem varování, že možná vzešel z incestního křížení, protože je hrozně ošklivý. Pracovníci (útulku) se mě snažili připravit na to, co uvidím. Já viděla jen stvoření, které bylo opravdu staré, ale potřebovalo druhou šanci a zasloužilo si lásku,“ popsala Benallyová, jak svého šampiona získala. „Pan Smíšek se snaží o dvě věci: mít delší jazyk než Gene Simmons a rozcuchanější čupřinu než Billy Idol,“ dodala.

TIP: Královna korpulence: Tohle jsou finalisté soutěže o nejtlustšího medvěda

Benallyová svého mazlíčka přihlásila do soutěže neplánovaně, když byla na služební cestě v Kalifornii. Pan Smíšek nakonec porazil sedm konkurentů a odnesl si odměnu ve výši 1 500 dolarů (v přepočtu zhruba 35 tisíc korun).

Soutěž psích ošklivců má dlouhou tradici a porotci umějí ocenit všechno, co obyčejně lidem připadá nevábné – chybějící srst, křivé zuby, šilhající oči i anatomické deformace. Letos se klání konalo po dvouleté pandemické pauze.


Další články v sekci