Titul nejošklivějšího psa letos získal olysalý nalezenec z Arizony

28.06.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

V soutěži o titul nejošklivějšího psa na světě si letos vítězství připsal olysalý nalezenec z Arizony, sedmnáctiletý kříženec Pan Smíšek.

<p>Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face).<em> (foto: The World's Ugliest Dog)</em></p>

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)


Reklama

Majitelka Pana Smíška (Mr. Happy Face), muzikantka Jeneda Benallyová, psího veterána z útulku adoptovala teprve před rokem a tvrdí, že do rodiny přinesl radost, i když mu veterinář zpočátku předpovídal jen pár týdnů života.

„Byl tam jeden hodně starý pes se zdravotními problémy a dostala jsem varování, že možná vzešel z incestního křížení, protože je hrozně ošklivý. Pracovníci (útulku) se mě snažili připravit na to, co uvidím. Já viděla jen stvoření, které bylo opravdu staré, ale potřebovalo druhou šanci a zasloužilo si lásku,“ popsala Benallyová, jak svého šampiona získala. „Pan Smíšek se snaží o dvě věci: mít delší jazyk než Gene Simmons a rozcuchanější čupřinu než Billy Idol,“ dodala.

TIP: Královna korpulence: Tohle jsou finalisté soutěže o nejtlustšího medvěda

Benallyová svého mazlíčka přihlásila do soutěže neplánovaně, když byla na služební cestě v Kalifornii. Pan Smíšek nakonec porazil sedm konkurentů a odnesl si odměnu ve výši 1 500 dolarů (v přepočtu zhruba 35 tisíc korun).

Soutěž psích ošklivců má dlouhou tradici a porotci umějí ocenit všechno, co obyčejně lidem připadá nevábné – chybějící srst, křivé zuby, šilhající oči i anatomické deformace. Letos se klání konalo po dvouleté pandemické pauze.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia CommonsCC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel DyanCC BY 2.0)

Zajímavosti

Krajina na Marsu, na snímku robotické laboratoře Curiosity

Vesmír

Světelná show Tribute in Light je pastí pro ptáky přelétající nad New Yorkem. (foto: Wikimedia Commons, King of HeartsCC BY-SA 4.0)

Příroda

Masivní závrt u chilského měděného dolu Alcaparrosa. (foto: Profimedia (Johan Godoy, AFP)

Věda

Zasahující hasiči Rubal a Torres. (foto: Brinnon Fire Department)

Revue

Emauzský klášter na přelomu 19. a 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Deport & Panzer, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907