Královna korpulence: Tohle jsou finalisté soutěže o nejtlustšího medvěda

10.12.2019 - Vilém Koubek

Aljašský národní park vyhlásil soutěž o nejrozkošnějšího tlustého medvěda. Huňatá vítězka si vysloužila přirovnání k buclatému maskotovi společnosti Michelin

<p>Královna korpulence - vítězkou letošního klání o nejvypasenějšího medvěda se stala medvědice Holy.</p>

Královna korpulence - vítězkou letošního klání o nejvypasenějšího medvěda se stala medvědice Holy.


Reklama

Aljašský Katmai National Park uspořádal na své facebookové stránce hlasování o nejúžasnějšího a nejtlustšího medvěda grizzlyho na území rezervace. Tamní pracovníci soutěž podpořili fotografiemi celkem 12 uchazečů o prvenství, mezi nimiž nakonec rozhodlo 187 tisíc hlasů veřejnosti.

TIP: Tohle je oficiálně nejošklivější pes roku: Kdo byli jeho nejvážnější konkurenti?

Vítězkou se stala medvědice Holly, jež letos neměla medvíďata, takže když se před zimou pustila do lososů, pěkně se zakulatila. „Vzdáváme hold Holly, která díky svým faldům bude moct spokojeně hibernovat až do jara,“ uvedl národní park na svém profilu. „Ať žije naše královna korpulence!“

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Katmai National Park

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907