Královna korpulence: Tohle jsou finalisté soutěže o nejtlustšího medvěda

10.12.2019 - Vilém Koubek

Aljašský národní park vyhlásil soutěž o nejrozkošnějšího tlustého medvěda. Huňatá vítězka si vysloužila přirovnání k buclatému maskotovi společnosti Michelin

<p>Královna korpulence - vítězkou letošního klání o nejvypasenějšího medvěda se stala medvědice Holy.</p>

Královna korpulence - vítězkou letošního klání o nejvypasenějšího medvěda se stala medvědice Holy.


Reklama

Aljašský Katmai National Park uspořádal na své facebookové stránce hlasování o nejúžasnějšího a nejtlustšího medvěda grizzlyho na území rezervace. Tamní pracovníci soutěž podpořili fotografiemi celkem 12 uchazečů o prvenství, mezi nimiž nakonec rozhodlo 187 tisíc hlasů veřejnosti.

TIP: Tohle je oficiálně nejošklivější pes roku: Kdo byli jeho nejvážnější konkurenti?

Vítězkou se stala medvědice Holly, jež letos neměla medvíďata, takže když se před zimou pustila do lososů, pěkně se zakulatila. „Vzdáváme hold Holly, která díky svým faldům bude moct spokojeně hibernovat až do jara,“ uvedl národní park na svém profilu. „Ať žije naše královna korpulence!“

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Katmai National Park

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907