Tohle se opravdu povedlo: 10 nejlepších graffiti proměn ošuntělých budov

27.10.2016 - Zuznana Rychlá

Graffiti nejsou jen posprejované zdi! Podívejte se na 10 výtvorů, které ošuntělé budovy přeměnily v opravdová umělecká díla


Reklama

Graffiti – jsou vtipné, barevné, provokativní a často nezákonné. Pro někoho vandalismus, pro jiného umění a tvůrčí vyjádření. Faktem je, že toto osobité a veřejné umění dokáže veřejný prostor výrazně proměnit. Jak ukazují následující snímky, může to být změna k mohem lepšímu stavu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Bored Panda

  • Zdroj fotografií: Bored Panda

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907