Tokijská kavárna pořádá nedělní dýchánky pro robotické psy

07.01.2020 - Stanislav Mihulka

I majitelé robotických psů se rádi scházejí ve společnosti svých mazlíků

<p>Společenští robotičtí psi</p>

Společenští robotičtí psi


Reklama

Penguin Café v japonském Tokiu pořádá od listopadu 2018 velmi neobvyklá setkání „Aibo World“. Každou neděli otevře majitel Nobuhiro Futaba o hodinu dříve a v kavárně se scházejí majitelé robotických psů se svými mazlíčky. Jsou to všechno roboti AIBO, které vyrábí společnost Sony již od roku 1999.

Nejnovější model robopsa AIBO přijde na 2 tisíce dolarů (asi 45 tisíc Kč), plus poplatky za uložení dat v internetovém cloudu. Jak uvádějí očití svědci těchto pozoruhodných setkání v kavárně Penguin Café, robotičtí psi se od sebe navzájem učí různé triky a někdy se tam pořádají i oslavy jejich „narozenin“. 

TIP: V roce 2019 se dočkáme tulícího robotického společníka Lovota

Proč vlastně někteří lidé dávají přednost robotickým mazlíčkům? Podle účastníků dýchánků v Penguin Café jde o celou řadu důvodů. V Japonsku mají mnozí lidé k dispozici jen málo prostoru a volného času, takže je pro ně robotický pes lepší volbou. A někteří majitelé nechtějí zažívat smrt svých zvířecích společníků. Jak se zdá, robotičtí psi AIBO poskytnou svým páníčkům společnost a dostatek emocí, a přitom nemají většinu nevýhod živých domácích zvířat.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907