Tokijská kavárna pořádá nedělní dýchánky pro robotické psy

I majitelé robotických psů se rádi scházejí ve společnosti svých mazlíků

07.01.2020 - Stanislav MihulkaPenguin Café v japonském Tokiu pořádá od listopadu 2018 velmi neobvyklá setkání „Aibo World“. Každou neděli otevře majitel Nobuhiro Futaba o hodinu dříve a v kavárně se scházejí majitelé robotických psů se svými mazlíčky. Jsou to všechno roboti AIBO, které vyrábí společnost Sony již od roku 1999.

Nejnovější model robopsa AIBO přijde na 2 tisíce dolarů (asi 45 tisíc Kč), plus poplatky za uložení dat v internetovém cloudu. Jak uvádějí očití svědci těchto pozoruhodných setkání v kavárně Penguin Café, robotičtí psi se od sebe navzájem učí různé triky a někdy se tam pořádají i oslavy jejich „narozenin“. 

TIP: V roce 2019 se dočkáme tulícího robotického společníka Lovota

Proč vlastně někteří lidé dávají přednost robotickým mazlíčkům? Podle účastníků dýchánků v Penguin Café jde o celou řadu důvodů. V Japonsku mají mnozí lidé k dispozici jen málo prostoru a volného času, takže je pro ně robotický pes lepší volbou. A někteří majitelé nechtějí zažívat smrt svých zvířecích společníků. Jak se zdá, robotičtí psi AIBO poskytnou svým páníčkům společnost a dostatek emocí, a přitom nemají většinu nevýhod živých domácích zvířat.


Další články v sekci