V roce 2019 se dočkáme tulícího robotického společníka Lovota

24.12.2018 - Stanislav Mihulka

<p>Robot Lovot, společník na mazlení</p>

Robot Lovot, společník na mazlení


Reklama

Od robotických společníků obvykle očekáváme, že budou užiteční, usnadní nám práci, případně zvládnou něco, co my nedokážeme, nebo dělat nechceme. Nový japonský robůtek od společnosti Groove X neumí nic z toho, přesto jeho vývojáři očekávají, že se stane velkým hitem

Roztomilý robot Lovot je určený především osamělým lidem a dětem. Je vybavený strojovým učením, díky němuž si osvojí vhodné reakce na chování uživatele v reálném čase. Lovot má také k dispozici celou řadu kamer a senzorů, včetně širokoúhlé a termální kamery, senzorů světla, tlaku, teploty a vlhkosti, a rovněž mikrofony, LCD displeje i reproduktory. Zvládne natáčet a streamovat videa a může fungovat i jako pokročilá chůvička.

TIP: Nový japonský hotel s robotickou obsluhou a bez klíčů od pokojů

Lovot se pohybuje na dvou kolech, které doplňuje třetí, stabilizující kolečko. Robota je možné připojit k internetu přes Bluetooth, bezdrátovou nebo mobilní síť. Jeho Li-Ion baterie vydrží na 45 minut provozu, za každých 15 minut, které robot stráví nabíjením v Nest modulu. Lovot by měl být na trhu ke konci roku 2019, za cenu 3 100 dolarů (něco přes 70 tisíc Kč).

  • Zdroj textu:

    lovot.life, Groove X

  • Zdroj fotografií: Groove X

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Příchod bělochů znamenal pro indiány šok. Hernán Cortés dobývá Tenochtitlán, hlavní město Aztéků.

Zajímavosti

Počty amerických a kanadských opeřenců se rychle ztenčují.

Věda
Reklama
Revue

Poslední zbytky horských deštných pralesů Sierra Madre v Guatemale a Mexiku jsou domovem mnoha kriticky ohrožených druhů živočichů a rostlin, mezi nimi i guanů horských.

Příroda

Analema složená ze snímků pořízených během roku 2015 ve městě Sulmona ve střední Itálii. Nejvyšší bod „osmičky“ tvoří sluneční kotouč zachycený 21. června, v den letního slunovratu, nejnižší pak 21. prosince, tedy na zimní slunovrat

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907