Reklama


V roce 2019 se dočkáme tulícího robotického společníka Lovota

24.12.2018 - Stanislav Mihulka

<p>Robot Lovot, společník na mazlení</p>

Robot Lovot, společník na mazlení


Reklama

Od robotických společníků obvykle očekáváme, že budou užiteční, usnadní nám práci, případně zvládnou něco, co my nedokážeme, nebo dělat nechceme. Nový japonský robůtek od společnosti Groove X neumí nic z toho, přesto jeho vývojáři očekávají, že se stane velkým hitem

Roztomilý robot Lovot je určený především osamělým lidem a dětem. Je vybavený strojovým učením, díky němuž si osvojí vhodné reakce na chování uživatele v reálném čase. Lovot má také k dispozici celou řadu kamer a senzorů, včetně širokoúhlé a termální kamery, senzorů světla, tlaku, teploty a vlhkosti, a rovněž mikrofony, LCD displeje i reproduktory. Zvládne natáčet a streamovat videa a může fungovat i jako pokročilá chůvička.

TIP: Nový japonský hotel s robotickou obsluhou a bez klíčů od pokojů

Lovot se pohybuje na dvou kolech, které doplňuje třetí, stabilizující kolečko. Robota je možné připojit k internetu přes Bluetooth, bezdrátovou nebo mobilní síť. Jeho Li-Ion baterie vydrží na 45 minut provozu, za každých 15 minut, které robot stráví nabíjením v Nest modulu. Lovot by měl být na trhu ke konci roku 2019, za cenu 3 100 dolarů (něco přes 70 tisíc Kč).

  • Zdroj textu:

    lovot.life, Groove X

  • Zdroj fotografií: Groove X

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Operace Kruh skončila na přelomu ledna a února 1943 vítězstvím Rudé armády

 

Válka
Věda

Japonská sonda Hajabusa 2 u asteroidu Ryugu.

Vesmír

Diamantový kopeček

Black Diamond
podnik: Scoopi Café | cena: 18 407 Kč

Nejdražší kopeček zmrzliny vám naservírují v dubajském podniku Scoopi Café, a to aniž by pochutina předtím čekala v mrazáku – na počkání ji tam vyrábějí pomocí tekutého dusíku. Základ delikatesy, jež dostala jméno Black Diamond, tvoří vanilkové lusky dovezené z Madagaskaru. Jedinečnost dál dotváří nejdražší šafrán planety pěstovaný v Íránu a hoblinky černých lanýžů z italské oblasti Alba. Kopeček se sype vločkami 23karátového zlata a podává se v ručně vyrobené misce Versace a se stříbrnou lžičkou – obojí si přitom můžete nechat. 

Revue

Při ekologickém pohřbu vznikne hromada kvalitní zeminy, do které je možné zasadit strom, či jinak uctít mrtvého.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907