Tokijské akvárium vyzvalo návštěvníky, aby se připomněli stydlivým úhořům

06.05.2020 - Martin Reichman

Úhoři ze zavřeného tokijského akvária zapomněli na lidi. Pomohly až videohovory

<p>Příslušníci čeledi úhořovcovitých obvykle dorůstají maximální délky 20 centimetrů, největší exempláře ale měří i dvojnásobek.</p>

Příslušníci čeledi úhořovcovitých obvykle dorůstají maximální délky 20 centimetrů, největší exempláře ale měří i dvojnásobek.


Reklama

Tokijské akvacentrum Sumida je kvůli pandemii koronaviru pro veřejnost uzavřené. Nepřítomnost návštěvníků nelibě nesou příslušníci čeledi úhořovcovitých. Tito strunatci, připomínající malé hádky, tráví takřka celý svůj život zavrtaní v doupatech, přičemž ze dna vystrkují jen malou část svého těla. Ve volné přírodě žijí ve velkých koloniích, takže to občas vypadá, jako by „vyrůstali“ ze dna. To jim ostatně vyneslo i anglické pojmenování „garden eels“, tedy v překladu „zahradní úhoři“.

TIP: Turisté zmizeli a lvi si vzali Krugerův národní park zpět

Úhoři jsou obecně velmi plachá stvoření, kolonie z tokijského akvária si ale na přítomnost lidí dokonale zvykla. Po nuceném uzavření akvária ale kontakt s lidmi ustal a úhoři se tak vrátili ke starým zvykům – kdykoliv se k nim přiblížili chovatelé, zavrtali se do písku. Pro obsluhu akvária je to nevítaná změna, nemohou totiž zkontrolovat, v jaké jsou zvířata kondici.

Prostřednictvím sociálních sítí se proto pracovníci akvária obrátili na návštěvníky a vyzvali je, aby úhořům „zavolali“. Lidé se tak do akvárii vrátili alespoň prostřednictvím videa. Chytrý trik zafungoval dokonale, od zavedení videohovorů se znovu ukázalo světu přes 300 malých úhořů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Sumida Aquarium, Business Insider

  • Zdroj fotografií: Maksim Shutov, Unsplash



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Prvotní kanály nesloužily k odstraňování exkrementů – využívaly se k rozvádění vody pro  zavlažování a také coby prostředek prevence záplav. (foto: Unsplash, Evangelos MpikakisCC0)

Reklama

Hornatá krajina Sulawesi v oblasti Tana Toraja s neodmyslitelnými rýžovými políčky. (foto: Shutterstock)

Příroda

 Jak dostát svým závazkům? Pomůže vhodná strava, nebo je nutno přikročit k razantnějším úpravám? (ilustrace: Midjourney AI, CC0)

Historie

Pitva mumifikovaného bizona ze Sibiře, odborníky ze Severovýchodní federální univerzity v Jakutsku. (foto: NEFU Press Service, Svetlana PavlovaCC BY-SA 4.0)

Věda

Z nacisty obsazeného Československa odešel Emil Boček v 16 letech. Zúčastnil se bojů o Francii, poté v Británii vstoupil do RAF, kde působil jako mechanik. Letecký výcvik absolvoval v Kanadě a od roku 1944 se v řadách československé 310. stíhací perutě v britském letectvu na spitfirech účastnil vzdušných bojů. (foto: Profimedia)

Válka

Uran a jeho měsíce zřejmě skrývají nejedno tajemství. (foto: Wikimedia Commons, NASACC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907