Nejmenovaný muž se pokusil propašovat do letadla pistoli. Z pochybných důvodů ji ovšem zastrčil do chlazeného kuřete
Podle floridských zákonů si lze na palubu letadla vzít maso, mořské plody a další netekuté potraviny, pokud jsou uloženy v ledu, takže se nemohou zkazit. Naopak pistoli je možné přibalit pouze bez munice a v uzamčeném kufříku.
Jistý muž z Floridy se pokusil obojí spojit a zbraň v pytlíku omotaném lepicí páskou nacpal do chlazeného kuřete. Kontrola na letišti Fort Lauderdale-Hollywood však na jeho „zlepšovák“ přišla a nebezpečný kontraband nekompromisně zabavila.
TIP: Bláznivé pašerácké historky: Pět kufrů plných překvapení
Zbraň ukrytá tímto způsobem překvapila i jinak otrlé pracovníky bezpečnostní služby TSA, kteří jinak nemají o podobnou „zábavu“ nouzi. Ze statistiky TSA vyplývá, že v roce 2022 zabavili její příslušníci na 262 letištích ve Spojených státech 6 542 střelné zbraně. Jde o výrazný nárůst proti roku 2021, kdy jich zachytili „jen“ 5 972 a o rok dříve 4 432. Zpráva Transportation Security Administration dále uvádí, že 88 % ze zachycených zbraní bylo nabitých.
ZajímavostiJaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of Congress, CC0)
VědaPouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa Kennedy, CC BY-SA 4.0)
HistorieV bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)
VesmírHvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana Lobo, CC BY 4.0)