Bláznivé pašerácké historky: Pět kufrů plných překvapení

Obyčejní smrtelníci se obvykle při cestování letadlem strachují, že jejich bagáž překročí předepsané limity. Najdou se však i podstatně větší odvážlivci, kteří se nebojí převážet v příručním zavazadle třeba krokodýla či tygra

17.11.2021 - Vilém Koubek

Krokodýl na palubě

Časovanou bombu v podobě živého krokodýla se povedlo propašovat neznámému cestujícímu na palubu vnitrostátního letu v Demokratické republice Kongo. Nebýt nešťastné náhody, pravděpodobně by se na jeho přestupek ani nepřišlo. Stresované zvíře však ze zavazadlového prostoru pláchlo a vyděšené pasažéry zahnalo do přední části letadla, čímž se prudce změnilo rozložení váhy stroje. Pilot situaci bohužel nezvládl a letoun havaroval zhruba kilometr před cílem. Z 21 lidí na palubě přežil jeden člověk a krokodýl. 


Tygr mezi tygry

Nešťastnou dohru mohla mít také nerozvážnost thajské ženy, která se na palubu letadla pokoušela propašovat dvouměsíční tygří mládě. Kvůli prohlídce navíc kufr s uspanou šelmou vystlala plyšovými tygříky, takže na první pohled nemusela kontrola při odbavení nic poznat. Žena se však podle ochranky chovala podezřele a její zavazadlo bylo nezvykle velké, tudíž jej pro jistotu zrentgenovali. Thajka nakonec doplatila na jednoduchou skutečnost, že na rozdíl od plyšáků měl živý tygr kosti. Mládě si pak převzali ochranáři. 


Kokain, či sádra?

Chilský pašerák zašel při pokusu pronést drogy přes barcelonské letiště dokonce tak daleko, že si nechal nadvakrát zlomit nohu. Balíčky s kokainem však neschoval jako vycpávky do sádry na pochroumané končetině – nechal si celou sádru z drogy rovnou vyrobit! Fraktura dodala jeho krytí na věrohodnosti, takže se mu podařilo odcestovat z chilského hlavního města Santiaga.

Ve Španělsku však již měl kvůli pašování záznam, tudíž ho na letišti vystavili pečlivé kontrole a jeho tajnou skrýš odhalili. Nakonec se ukázalo, že muž převáží drogy ještě v dalších zavazadlech – dohromady měl u sebe 4,85 kg kokainu. 


Svatý kostlivec

Pracovníci athénského letiště zažili šok, když v zavazadle 42letého kyperského mnicha v doprovodu jeho dvou kompliců objevili lebku a kosti. Policie posléze zjistila, že ostatky patřily sestře Eleně Vathiadou, která zemřela v roce 2007. Mnich se hájil tvrzením, že převáží pozůstatky svaté a hodlá je uložit v kyperském klášteře, kde sloužila. Tamní arcibiskup Chrysostomos II. ovšem označil toto zneuctění za svatokrádež a požadoval pro povedenou trojici trest. Viníka nakonec pouze na tři měsíce zbavili jeho pravomocí – obvinění z krádeže ostatků se vyhnul. 


Manžel v říši snů

Sluneční brýle a kolečkové křeslo – na těchto dvou klíčových prvcích stavěl plán Gitty Jarantové a její nevlastní dcery. Ženy chtěly dopravit 91letého Curta Jaranta z Liverpoolu do Berlína, na čemž by nebylo nic divného, kdyby ovšem stařík nebyl po smrti. Matka s dcerou se jej totiž rozhodly pohřbít do rodné hroudy. Posadily proto nebožtíka do pojízdného křesla, jeho mrtvolný pohled skryly pod tmavá skla a na letišti oznámily, že muž spí. Jakmile pak vyšla pravda najevo, popřely, že by se pokoušely propašovat do letadla zesnulého – když ho prý naposledy kontrolovaly, ještě žil. 

Další články v sekci