Třicet tun výbušnin: Kvůli záplavám byla v Číně odpálena čtyřkilometrová hráz

28.07.2016 - Martin Reichman


Reklama

Nezadržitelně stoupající hladina jezera  Niushan donutila čínské úřady k rázné akci. K hrázi oddělující jezera Liangzi a Niushan byli povoláni pyrotechnici. Ti s pomocí 30 tun trhavin odpálili přibližně 3,7 kilometrů hrázného valu. Kvůli vytrvalým dešťům a souvisejícím záplavám bylo z oblasti evakuováno přes 1600 obyvatel. Záplavy si v provincii Chu-pej vyžádaly již 161 obětí a po 61 lidech úřady stále pátrají.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907