Tridika: Autonomní osobní maglev i pohyblivý obývací pokoj

07.09.2016 - Stanislav Mihulka

Co když se jednou budeme přemísťovat z místa na místo, a přitom nebudeme muset vystrčit nohu ze dveří? Právě tohle přináší koncept autonomních obyvatelných kapsulí

Tridika -<p>Extravagantní inženýr navrhuje obyvatelné kapsule, které by se pohybovaly magnetickou levitací.</p>
Tridika -

Extravagantní inženýr navrhuje obyvatelné kapsule, které by se pohybovaly magnetickou levitací.


Reklama

Výstřední kanadský inženýr Charles Bombardier, který srší zajímavými nápady, nedávno navrhl kapsule Tridika. Vychází přitom z myšlenky, že by lidé mohli využívat svá vozidla i k jiným věcem, než jenom k transportu. A také asi z filmu o Karlíkovi a továrně na čokoládu, zejména pokud jde o raketový výtah pana Wonky.

TIP: Nový rekord rychlovlaku! Japonský maglev pokořil hranici 600 km/h

Kapsule Tridika by fungovaly jako autonomní osobní maglevy ve tvaru kostky, které by jezdily se svými obyvateli z místa na místo pomocí magnetické levitace. Takové dopravní prostředky se vyloženě hodí do přeplněných měst, kde by do značné míry řešily chronický problém s parkováním.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Inhabitat / Wired

  • Zdroj fotografií: Ashish Thulkar / Tridika

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907