Tuňák jako kráva: Rybáři objevili dvoumetrového tuňáka v řece Severn

27.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Svědkem neobvyklé podívané se stal Kevin Brady a jeho přátelé. Během plavby po řece Severn na jihozápadě Anglie si všimli obří mršiny pohupující se u břehu. Rybáři si nejdříve mysleli, že jde o mršinu utonulé krávy, teprve bližší pohled odhalil, že jde ve skutečnosti o mrtvolu více než dvoumetrového tuňáka obecného.

TIP: To je úlovek! Známý fitness trenér ulovil obřího tuňáka

Tuňáci se v ústích řek obvykle nevyskytují – jejich domovem jsou širé pláně oceánů. Podle odborníků může být důvodem výskytu takto velké ryby hluboko v ústí řeky zvyšující se teplota moří. Tuňáci se pak v honbě za potravou dostávají i na místa, kde bychom je jinak jen těžko spatřili.

Reklama

  • Zdroj textu:

    swns.com

  • Zdroj fotografií: YouTube, SWNS, Alec FosterDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907