U-Shift: Německá NASA představila dopravní prostředek budoucnosti

24.09.2020 - Martin Reichman

Modulární vozidlo z dílny Německého střediska pro letectví a kosmonautiku se může proměnit v autonomní minibus nebo nákladní dodávku


Reklama

Německé středisko pro letectví a kosmonautiku (DLR) představilo na konferenci v Bádensku-Württembersku funkční prototyp modulárního autonomního vozidla budoucnosti. Jejich U-Shift se skládá ze dvou částí – pohonné autonomní jednotky ve tvaru písmene U a kapsle, sloužící k přepravě osob nebo zboží.

TIP: V Británii testují autonomní kabiny pro hromadnou dopravu CAPRI

Kapsle určená pro přepravu osob nabízí sedm míst k sezení a je vybavená rampou pro bezbariérový přístup. Nákladní verze pojme až čtyři europalety. Představený prototyp elektřinou poháněného vozítka je v současnosti řízen dálkově, počítá se ale se začleněním systémů pro plně autonomní přepravu. Příští verze plánovaná na rok 2024 by se již měla pohybovat samostatně a dosáhnout maximální rychlosti okolo 60 kilometrů v hodině.

Reklama

  • Zdroj textu:

    www.dlr.de

  • Zdroj fotografií: www.dlr.de

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové objevená unikátní římská mozaika znázorňuje legendární souboj Achilla s Hektorem.

Věda
Reklama
Vesmír

Spojenečtí vojáci si prohlížejí tank Panther, který se převrátil do řeky u belgického města Houffalize.

Válka

Friedrich Küchenmeister ve jménu vědy využil v polovině 19. století odsouzence na smrt k úspěšnému pokusu, jímž doložil cyklus tasemnice dlouhočlenné.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907