U-Shift: Německá NASA představila dopravní prostředek budoucnosti

24.09.2020 - Martin Reichman

Modulární vozidlo z dílny Německého střediska pro letectví a kosmonautiku se může proměnit v autonomní minibus nebo nákladní dodávku


Reklama

Německé středisko pro letectví a kosmonautiku (DLR) představilo na konferenci v Bádensku-Württembersku funkční prototyp modulárního autonomního vozidla budoucnosti. Jejich U-Shift se skládá ze dvou částí – pohonné autonomní jednotky ve tvaru písmene U a kapsle, sloužící k přepravě osob nebo zboží.

TIP: V Británii testují autonomní kabiny pro hromadnou dopravu CAPRI

Kapsle určená pro přepravu osob nabízí sedm míst k sezení a je vybavená rampou pro bezbariérový přístup. Nákladní verze pojme až čtyři europalety. Představený prototyp elektřinou poháněného vozítka je v současnosti řízen dálkově, počítá se ale se začleněním systémů pro plně autonomní přepravu. Příští verze plánovaná na rok 2024 by se již měla pohybovat samostatně a dosáhnout maximální rychlosti okolo 60 kilometrů v hodině.

Reklama

  • Zdroj textu:

    www.dlr.de

  • Zdroj fotografií: www.dlr.de



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907