Umělá inteligence od Nvidia bude hlídat zdraví britských pacientů

14.05.2019 - Stanislav Mihulka

Britské nemocnice svěří analýzy radiologických snímků šikovné inteligenci

<p>Spolupráci se zdravotnictvím bude mít na starost systém DGX-2 o výkonu 2 petaFLOPS</p>

Spolupráci se zdravotnictvím bude mít na starost systém DGX-2 o výkonu 2 petaFLOPS


Reklama

Umělé inteligence dnes pronikají do mnoha oblastí lidské činnosti. Jen málokde je ale jejich role doslova životně důležitá, jako právě ve zdravotnictví. Britští vědci a lékaři se domluvili se společností Nvidia, že vybudují celostátní systém umělé inteligence, která bude analyzovat radiologické snímky pacientů pro nemocnice v celé Velké Británii.

V čem by to mělo být výhodné? Podobné systémy umělých inteligencí ve zdravotnictví nejsou jenom rychlejší a spolehlivější než lidští specialisté. Ještě důležitější je, že jejich nasazení uvolní lidské specialisty tam, kde je jejich více potřeba. Pacienti tím jenom získají. Použití umělých inteligencí rovněž vede k celkovému pokroku v diagnostice a k rozšiřování možností léčby pacientů.

TIP: Umělá inteligence objeví rakovinu kůže lépe než lidští specialisté

Klíčovým prvkem projektu je výpočetní systém DGX-2. Je to superpočítač sestavený z 16 propojených grafických procesorů, který má výkon 2 petaFLOPS. Podle společnosti Nvidia je to momentálně nejvýkonnější systém pro fungování umělé inteligence na světě. Systém bude vybavený souborem speciálně vycvičených umělých inteligencí, které jsou již dnes velmi zdatné v analýzách zdravotní dokumentace.

  • Zdroj textu:

    Nvidia

  • Zdroj fotografií: Nvidia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mladý krab pobřežní v typicky zelené barvě

Věda
Historie
Vesmír

Welwitschie podivná je jediným rostlinným druhem svého rodu. Tato dvoudomá rostlina má většinou pouze dva protilehlé, stále dorůstající listy.

Příroda

Nebeská houpačka 

kategorie: Křídla | kde: Rakousko | autor: Philip Platzer

Každé dítě se chce houpat výš a ještě výš, až se nohama dotkne nebe. Marco Fürst to dotáhl nejdál, když se 1 500–2 000 metrů nad zemí zhoupl na stometrové lanové houpačce zavěšené na horkovzdušném balonu.

Revue

U rostlinných přípravků úřady nevyžadují před jejich uvedením na trh klinické testy účinnosti.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907