V americké loterii padl rekordní jackpot: Výhra činí 2,04 miliardy dolarů

09.11.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

V americké loterii Powerball padl rekordní jackpot. Výherce, který si vsadil v Kalifornii, získá 2,04 miliardy dolarů, v přepočtu tedy zhruba 48 miliard korun.

<p>Tiket k americké loterii Powerball. <em>(ilustrační foto: Profimedia) </em></p>

Tiket k americké loterii Powerball. (ilustrační foto: Profimedia) 


Reklama

Losování se mělo uskutečnit již v pondělí, muselo však být odloženo na úterní ráno místního času kvůli problémům se zpracováním prodeje. Jackpot byl původně v pondělí oznámen na 1,9 miliardy USD (45 miliard Kč), po aktualizaci výpočtu byl však zvýšen. Šestici čísel předtím nikdo neuhodl 39 kol, a výherní suma tak narůstala od začátku srpna.

Předchozí rekordní výhru 1,59 miliardy dolarů si tři hráči rozdělili v roce 2016. V oblíbené loterii Powerball, která funguje od roku 1992, se dá vsadit ve 45 z 50 amerických států. Tiket stojí dva dolary (47 Kč). Hlavní výhru získá hráč nebo hráči, kteří uhodnou všech šest čísel. Pokud se někomu podaří uhodnout pět čísel ze šesti, získává jeden milion dolarů (23,5 milionu Kč).

TIP: Kdo si počká: 30 let sázel stejná čísla. V jeden den vyhrál hned dvakrát

Výherce jackpotu v loterii Powerball si může vybrat, zda chce vyplatit celou výhru, která je pak ale rozložená do třiceti ročních splátek. Většina se však rozhodne vzít si peníze najednou, v takovém případě ale výherce získá o něco nižší částku.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historikové zmiňují, že od první velké morové nákazy až do poloviny 18. století se Poveglia stala poslední zastávkou na cestě nejméně 160 tisíc lidí. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kometa v souhvězdí Velké medvědice. (ilustrační foto: NASA.APOD, Alessandro FalesiediCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Vyhlídkový autobus nejznámější české cestovní kanceláře, společnosti Čedok, zastavil na turisticky nejexponovanějším místě republiky: před orlojem Staroměstské radnice v centru Prahy. (foto: ČTK, kolorováno)

Historie

Německá bitevní loď Bismarck během zkoušek. (foto: Wikimedia Commons, BundesarchivCC-BY-SA 3.0)

Válka

Krátce před maturitou absolvoval Jakub Zemek, rodák z Uherského Hradiště, výcvik v kosmickém středisku NASA. (foto: archiv Jakuba Zemka)

Revue

Počátky revmatoidní artritidy se projevují bolestí a otokem kloubů, nejčastěji kolenních a u prstů na rukou. (foto: Profimedia)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907