V americké loterii padl rekordní jackpot: Výhra činí 2,04 miliardy dolarů

V americké loterii Powerball padl rekordní jackpot. Výherce, který si vsadil v Kalifornii, získá 2,04 miliardy dolarů, v přepočtu tedy zhruba 48 miliard korun.

09.11.2022 - Zuzana Rychlá a ČTKLosování se mělo uskutečnit již v pondělí, muselo však být odloženo na úterní ráno místního času kvůli problémům se zpracováním prodeje. Jackpot byl původně v pondělí oznámen na 1,9 miliardy USD (45 miliard Kč), po aktualizaci výpočtu byl však zvýšen. Šestici čísel předtím nikdo neuhodl 39 kol, a výherní suma tak narůstala od začátku srpna.

Předchozí rekordní výhru 1,59 miliardy dolarů si tři hráči rozdělili v roce 2016. V oblíbené loterii Powerball, která funguje od roku 1992, se dá vsadit ve 45 z 50 amerických států. Tiket stojí dva dolary (47 Kč). Hlavní výhru získá hráč nebo hráči, kteří uhodnou všech šest čísel. Pokud se někomu podaří uhodnout pět čísel ze šesti, získává jeden milion dolarů (23,5 milionu Kč).

TIP: Kdo si počká: 30 let sázel stejná čísla. V jeden den vyhrál hned dvakrát

Výherce jackpotu v loterii Powerball si může vybrat, zda chce vyplatit celou výhru, která je pak ale rozložená do třiceti ročních splátek. Většina se však rozhodne vzít si peníze najednou, v takovém případě ale výherce získá o něco nižší částku.


Další články v sekci