V japonské Ósace dopadli „Pláštěnkáře“: Spravedlnosti unikal více než 10 let

03.10.2022 - Martin Reichman

Japonské policii se podařilo dopadnout muže, kterému kvůli jeho zálibě přezdívali „Pláštěnkář“. Od roku 2009 ukradl nejméně 360 dámských pláštěnek.


Reklama

Čím je pro někoho žena oblečená v sexy krajkovém prádle, tím je pro Yoshido Yodu žena v obyčejné pláštěnce. Jeho posedlost touto ochranou před deštěm byla tak silná, že jej dokonce přivedla na dráhu zločince. Podle ósacké policie tento 51letý muž od roku 2009 odcizil nejméně 360 kusů dámských pláštěnek. Tolik jich alespoň policie nalezla při domovní prohlídce.

TIP: Japonský fantom ukradl během 25 let přes 5 800 cyklistických sedel

„Pláštěnkářův“ modus operandi byl podle policistů vždy stejný – bývalý doručovatel novin si na ulicích vyhlédl ženy, jedoucí na kole v pláštěnkách. Sledoval je, a pokud po zaparkování odložily pláštěnku, pokusil se ji ukrást. Po pláštěnkách prý pátral také u zaparkovaných kol, která identifikoval jako dámská. Během své nejméně 13leté zločinecké kariéry způsobil „Pláštěnkář“ škodu v odhadované výši 1,12 milionu jenů (v přepočtu zhruba 185 tisíc korun).

Pláštěnky nalezené během domovní prohlídky. (foto: Osaka Prefectural Police)

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Francouzští rezervisté v Paříži během 1. světové války. Město na Seinou bylo první evropskou metropolí, která naplno zažívala hrůzu z náletů. (foto: Picryl, Library of CongressCC0)

Historie

O nekontrolované „oslavné“ výstřely není nouze především při nejrůznějších příležitostech na Blízkém východě. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Botox se často používá k vyhlazování vrásek na čele. (foto: Shutterstock)

Věda

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, je první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa. (foto: Flickr, Arizona's Earth Science Photo Gallery, Dale NationsCC BY-NC 2.0)

Vesmír

Vrcholy masívu Ypsarionu spadají na východ strmými stěnami. (foto: Peter Hupka - se souhlasem k publikování)

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907