V japonské Ósace dopadli „Pláštěnkáře“: Spravedlnosti unikal více než 10 let

03.10.2022 - Martin Reichman

Japonské policii se podařilo dopadnout muže, kterému kvůli jeho zálibě přezdívali „Pláštěnkář“. Od roku 2009 ukradl nejméně 360 dámských pláštěnek.


Reklama

Čím je pro někoho žena oblečená v sexy krajkovém prádle, tím je pro Yoshido Yodu žena v obyčejné pláštěnce. Jeho posedlost touto ochranou před deštěm byla tak silná, že jej dokonce přivedla na dráhu zločince. Podle ósacké policie tento 51letý muž od roku 2009 odcizil nejméně 360 kusů dámských pláštěnek. Tolik jich alespoň policie nalezla při domovní prohlídce.

TIP: Japonský fantom ukradl během 25 let přes 5 800 cyklistických sedel

„Pláštěnkářův“ modus operandi byl podle policistů vždy stejný – bývalý doručovatel novin si na ulicích vyhlédl ženy, jedoucí na kole v pláštěnkách. Sledoval je, a pokud po zaparkování odložily pláštěnku, pokusil se ji ukrást. Po pláštěnkách prý pátral také u zaparkovaných kol, která identifikoval jako dámská. Během své nejméně 13leté zločinecké kariéry způsobil „Pláštěnkář“ škodu v odhadované výši 1,12 milionu jenů (v přepočtu zhruba 185 tisíc korun).

Pláštěnky nalezené během domovní prohlídky. (foto: Osaka Prefectural Police)

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Florencie, kolébka renesance

Země: Itálie
Počet obyvatel: 366 tisíc
Vzdálenost z Prahy: 742 kilometrů (vzdušnou čarou); autem: 9 h 47 min (1 028 km)

Jméno metropole malebného Toskánska, založené římskými vojáky, znamená „Kvetoucí“. Největší rozkvět města nastal v období renesance, z nějž pochází i typická kupole nejikoničtější stavby Florencie: katedrály Santa Maria del Fiore. Stavba samotné budovy začala na konci 13. století, dokončení se však protáhlo. Nečekaným technickým problémem se ukázala výstavba obří kupole, s níž si dokázal poradit až Filippo Brunelleschi – kupole byla dokončena roku 1434. Florencií protéká řeka Arno, na níž stojí i jeden z nejslavnějších mostů světa, Ponte Vecchio. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907