V jihokorejském Hwacheonu odstartoval největší rybářský festival světa

17.01.2017 - Martin Reichman

Do sedmadvacetitisícového městečka ležícího sto kilometrů od Soulu vyráží každoročně až milion návštěvníků. Jejich cílem je zdejší vyhlášený rybolov na dírkách

Hwacheon Sancheoneo Ice Festival -<p>Loví se zde ve dne a v posledních letech i v noci. Oblíbenou atrakcí je i chytání holýma rukama.</p>
Hwacheon Sancheoneo Ice Festival -

Loví se zde ve dne a v posledních letech i v noci. Oblíbenou atrakcí je i chytání holýma rukama.


Reklama

Jihokorejský Hwacheon má jen zhruba 27 tisíc obyvatel. Většina z nich jsou vojáci – město leží jen pár kilometrů od hranice se Severní Koreou se kterou je Jižní Korea ve válečném stavu. Každoročně do tohoto příhraničního městečka zavítá až milion návštěvníků, z toho desetitisíce turistů ze zahraničí. Jejich cílem je tradiční rybářský festival, který se zde koná od roku 2003.

Na háček i holou rukou

Ryby se zde chytají tzv. na dírkách – do ledem pokryté řeky rybáři navrtají otvory do nichž pak nahazují návnadu. V Hwacheonu tímto způsobem pokouší své rybářské štěstí až 14 tisíc lovců najednou. Loví se zde ve dne a v posledních letech i v noci. Oblíbenou atrakcí je i chytání holýma rukama.

Festval je skvělou příležitostí pro místní ekonomiku. Většina místních obyvatel se na festivalu přímo či nepřímo podílí. Domorodci fungují jako průvodci, nabízejí místním ubytování a stravu. Podle odhadů jihokorejských ekonomů přinesl loňský ročník místní ekonomice okolo 84 milionů amerických dolarů.

TIP: Mrazivá kouzla: Nejlepší ledové festivaly

Součástí festivalu je i výstava ledových soch v centru města. Pro letošní ročník si pořadatelé připravili přehlídku nejznámějších památek z celého světa. Festival v Hwacheonu se tím zařadil mezi čtyři největší ledové festivaly – další se konají v čínském Harbinu, japonském Sapporu a v kanadském Quebecu.

  • Zdroj textu:

    korea.net

  • Zdroj fotografií: Profimedia, korea.net

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přes porážku u Bzury dokázala část polské armády ustoupit za Vislu a směřovala na jihovýchod země. Do průběhu bojů ale osudově zasáhla sovětská invaze do Polska ze 17. září 1939.

Zajímavosti

Oblíbené i obávané buráky

Věda

Rentgenový záblesk supermasivní černé díry galaxie GSN 069

Vesmír

 Torpédovka 79T táhne vrak vzducholodě do přístavu v zálivu Veruda

 

Válka

Téměř neviditelný podzemní požár rašeliny ve Středním Kalimantanu, Borneo

Věda

Zleva sedí Apt, Wilcutt, Readdy, Akers, Walz, stojí Lucidová, Blaha.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907