V Londýně vyroste nejvyšší obytná budova: Za 26 miliard ji postaví Číňané

07.09.2016 - Zuzana Rychlá

Londýn brzy získá novou dominantu, bude jí nejvyšší obytná budova Evropy

Flower Tower -<p></p>
Flower Tower -


Reklama

Nový londýnský mrakodrap za 26,5 miliardy korun má měřit 235 metrů a bude mít celkem 65 pater. Nevyšší patra budou určena superboháčům – rezidence se třemi ložnicemi v této části mrakodrapu vyjde na 95 milionů korun. Za menší apartmány ve střední části stavby zájemci zaplatí okolo 19 milionů a nejspodnější patra mají být vyhrazena bytům pro běžné smrtelníky.

TIP: Život v nejdražším městě světa: Londýn za všechny peníze

Stavbu, které se pro její tvar přezdívá Flower Tower, mají financovat čínští investoři. Půjde o nejvyšší rezidenční budovu nejen v Londýně, ale i v celé západní Evropě. Aktuálně je nejvyšší obytnou stavbou v Londýně dvaapadesátipatrový mrakodrap St George Wharf Tower, který měří 181 metrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, The Sun

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907