V Miami má vzniknout jedenáctikilometrový podmořský sochařský park

23.11.2020 - Martin Reichman


Reklama

Umění a ekologie, právě tyto dvě disciplíny mají být základním kamenem plánovaného podmořského sochařského parku v Miami Beach. Namísto obleků a drahých rób budou návštěvníci této galerie potřebovat plavky a výbavu na šnorchlování. 

Obří – více než 11 kilometrů dlouhý podvodní svět má návštěvníkům nabízet dosud nepoznaný pohled na umělecká díla v kontextu s ochranou přírody a změnami klimatu. ReefLine, jak zní pracovní název nového parku, má zároveň sloužit jako útočiště ohroženým druhům. 

TIP: Muzeum podvodního umění u Velkého bariérového útesu

Projekt parku je společným dílem Úřadu pro metropolitní architekturu (OMA) a přední argentinské kulturní producentky Ximeny Caminos. Výstavba má začít za rok a prvními exponáty mají být díla argentinského konceptuálního umělce Leandra Erlicha a současného ředitele OMA Shohei Shigematsu.

Podobně laděné ekologicko-umělecké projekty jsou v současné době k vidění například v australském Queenslandu, v mexickém Cancúnu a u ostrova Lanzarote.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ArchDaily

  • Zdroj fotografií: OMA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Londýnské prostitutky z Lady Juliany položily základy nové australské populace.

Historie

Zřícený dron na Bolsa Chica. Kvůli jeho havárii zřejmě zahynula prakticky celá budoucí generace zdejších rybáků západních.

Věda

Infarktové pochutiny

Pokud jste na dietě, do restaurace Heart Attack Grill v americkém Las Vegas rozhodně nechoďte. Na kalorie se tam totiž nehledí. Naopak – čím víc toho sníte, tím lépe. V imaginárním nemocničním zařízení navíc provokativně oděné servírky coby „sestřičky“ přijímají objednávky neboli „recepty“ od zákazníků – „pacientů“. Nabídka „léčby“ zahrnuje mimo jiné osminásobný hamburger téměř z kila hovězího masa. Heart Attack Grill zkrátka není pro žádné troškaře. A přestože byl název zamýšlen jako vtip, několik srdečních příhod, a dokonce i úmrtí zákazníků už restaurace bohužel zaznamenala…

Revue
Vesmír

Pralesnička drobná (Oophaga pumilio) žije ve Střední Americe od Nikaraguy po Panamu. Je známá díky bohaté škále variet, která čítá 15–30 různých zbarvení.

Příroda

Z deníku výpravy lze vyčíst, že začínala velmi optimisticky a mezi jejími členy nepanovalo žádné pnutí. Později byli někteří členové expedice nalezeni jen ve spodním prádle, jiným chyběly kusy tváře.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907