V Miami má vzniknout jedenáctikilometrový podmořský sochařský park

23.11.2020 - Martin Reichman


Reklama

Umění a ekologie, právě tyto dvě disciplíny mají být základním kamenem plánovaného podmořského sochařského parku v Miami Beach. Namísto obleků a drahých rób budou návštěvníci této galerie potřebovat plavky a výbavu na šnorchlování. 

Obří – více než 11 kilometrů dlouhý podvodní svět má návštěvníkům nabízet dosud nepoznaný pohled na umělecká díla v kontextu s ochranou přírody a změnami klimatu. ReefLine, jak zní pracovní název nového parku, má zároveň sloužit jako útočiště ohroženým druhům. 

TIP: Muzeum podvodního umění u Velkého bariérového útesu

Projekt parku je společným dílem Úřadu pro metropolitní architekturu (OMA) a přední argentinské kulturní producentky Ximeny Caminos. Výstavba má začít za rok a prvními exponáty mají být díla argentinského konceptuálního umělce Leandra Erlicha a současného ředitele OMA Shohei Shigematsu.

Podobně laděné ekologicko-umělecké projekty jsou v současné době k vidění například v australském Queenslandu, v mexickém Cancúnu a u ostrova Lanzarote.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ArchDaily

  • Zdroj fotografií: OMA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907